Zarobki urzędników coraz niższe

Najniższe płace otrzymują urzędnicy powiatowej administracji zespolonej. Zalicza się do nich pracowników cywilnych m.in. policji, państwowej straży pożarnej oraz wojskowych komend uzupełnień.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarobki urzędników coraz niższe

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

5 gru 2013 9:46


Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wieloletnie zamrożenie płac w administracji spowodowało, że część urzędników otrzymuje pensje na poziomie najniższej płacy.

- W 2012 r. średnie przeciętne miesięczne wynagrodzenie całkowite w grupie 453 instytucji wynosiło 2656 zł - mówi dla "DGP" Wojciech Zieliński, zastępca dyrektora departamentu służby cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

Czytaj też wywiad z Wojciechem Zielińskim: Matematyk przyda się w ministerstwie, bo ma analityczny umysł

Pensje nie będą też rosły. W 2014 r. na podwyżki nie ma co liczyć 120 tys. urzędników administracji rządowej - nawet o wskaźnik inflacji. Problemem jest również dysproporcja płacowa w poszczególnych urzędach wykonujących podobne zadania - sięga nawet 2 tys. zł.

Jak zauważa "DGP", z powodu niskich płac coraz trudniej jest pozyskać instytucjom państwowym fachowców. W dodatku eksperci prognozują, że kiedy sytuacja na rynku pracy się poprawi, część fachowców może zdecydować się na odejście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.