Za kilkanaście lat pojawi się problem wiekowych strażników miejskich

Strażnicy gminni muszą pracować do 67. roku życia. Pojawiają się głosy, że ich służbę należy skrócić, powinni dostawać policyjne uprawnienia emerytalne po 25 latach pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Za kilkanaście lat pojawi się problem wiekowych strażników miejskich

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (bad)

www.portalsamorzadowy.pl

6 maj 2014 8:54


Jedną z prób zmiany przepisów podjęło w 2009 roku PiS, które przedstawiło projekt noweli ustawy o strażach gminnych, zakładający, że strażnicy mogliby nabywać policyjne uprawnienia emerytalne po 25 latach pracy. Propozycje odrzuciły komisje sejmowe.

Stanowisko rządu od wielu lat jest niezmienne. Jego przedstawiciele wyjaśniają, że przyznanie strażnikom policyjnych uprawnień emerytalnych po 25 latach pracy spowodowałoby, że w kolejce po uprawnienia emerytalne służb mundurowych ustawiłaby się również Straż Ochrony Kolei, Służba Celna, Inspekcja Transportu Drogowego czy straż marszałkowska.

- MSW nie prowadzi prac związanych z przyznaniem strażnikom gminnym wcześniejszych emerytur. Strażnicy gminni nie są funkcjonariuszami służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Są to formacje samorządowe tworzone przez gminy i utrzymywane z budżetu gminy - poinformował nas resort spraw wewnętrznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ghjkl 2014-05-06 14:07:09

Na emeryturę po przedszkolu !!!!! Wszyscy !!!