PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wyrok dla trzech byłych policjantów za składanie fałszywych zeznań

Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata skazano trzech byłych kaliskich policjantów za składanie fałszywych zeznań przed sądem – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

  • Autor: PAP/KM
  • 22 lip 2019 12:10
 Wyrok dla trzech byłych policjantów za składanie fałszywych zeznań
Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata skazano trzech byłych kaliskich policjantów za składanie fałszywych zeznań (fot. archiwum)
REKLAMA

Sprawa dotyczy zdarzenia z sierpnia 2015 roku w Kaliszu. Nietrzeźwy 30-letni wówczas Krzysztof C. wszczął awanturę domową. Jego matka wezwała policję.

Mężczyznę przewieziono do komendy, o czym dowiedział się pełniący tego dnia dyżur policjant Bartosz S. Był w konflikcie z zatrzymanym, bo ten miał rozpowiadać, że funkcjonariusz handluje narkotykami. Mężczyznę wysadzono z radiowozu i zaprowadzono w miejsce poza zasięgiem kamer monitoringu. Tam funkcjonariusz pobił 30-latka pałką służbową.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poszkodowany po opuszczeniu komendy zrobił obdukcję i sprawę zgłosił prokuraturze.

Sprawa użycia przemocy przez policjanta trafiła do sądu w październiku 2016 r. Oskarżony policjant twierdził, że musiał użyć pałki służbowej, ponieważ mężczyzna był agresywny i miał kopnąć funkcjonariusza.

Sąd uznał jednak, że mundurowy postanowił wykorzystać okazję i wyrównać rachunki, bijąc zatrzymanego pałką po nogach i pośladkach.

Za przekroczenie uprawnień służbowych policjanta skazano na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, choć jego wyjaśnienia potwierdziło trzech innych funkcjonariuszy. W obronie kolegi zeznali przed sądem, że użycie pałki służbowej było konieczne. Podczas procesu okazało się, że mężczyzna był zakuty w kajdanki, a więc ubezwłasnowolniony.

Dlatego odrębny akt oskarżenia prokuratura skierowała do sądu przeciwko policjantom za składanie fałszywych zeznań w charakterze świadków.

- Prokurator zarzucił im, że będąc uprzedzeni o odpowiedzialności karnej złożyli nieprawdziwe zeznania i utrudniali postępowanie - powiedział prokurator Maciej Meler.

Wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu jest prawomocny. Wszyscy skazani odeszli z policji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyrok dla trzech byłych policjantów za składanie fałszywych zeznań

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA