×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Współpraca urzędów pracy z agencjami pomoże skutecznie zaktywizować długotrwale bezrobotnych?

Osoby długotrwale bezrobotne to trudna grupa. Trzeba wykonać bardzo mozolną pracę, by dotrzeć do nich, a potem je zmotywować i następnie próbować przekierowywać do agencji. W tym kontekście współpraca urzędów pracy i agencji, myślę, będzie się też rozwijała. Być może za pół roku, za rok, mając już doświadczenia, będzie łatwiej takie grupy aktywizować  – mówi Jerzy Kędziora, przewodniczący Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy Województwa Śląskiego.

Współpraca urzędów pracy z agencjami pomoże skutecznie zaktywizować długotrwale bezrobotnych?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wciąż jednym z największych problemów jest aktywizacja osób długotrwale bezrobotnych. Według szacunków, długotrwale bezrobotni obecnie stanowią ok. 60 proc. wszystkich zarejestrowanych.

W aktywizacji długotrwale bezrobotnych od pewnego czasu urzędy pracy są wspierane przez agencje zatrudnienia. To partnerstwo publiczno-prywatne skierowane na aktywizację najtrudniejszych grup pozostających w długotrwałym bezrobociu nie miało łatwego startu. Strony jednak się docierają.

Zdaniem Jerzego Kędziory, przewodniczącego Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy Województwa Śląskiego, w docieraniu się urzędów pracy i agencji zatrudnienia pomogła nowelizacja przepisów z czerwca br.

Czytaj też: Pracownicy urzędów pracy muszą być bardziej elastyczni

– To są nowe przepisy, wszyscy się tego uczymy. Są to formy, które jeszcze nie znalazły swojego miejsca w rzeczywistości, która nas otacza – zauważa dyrektor PUP w Chorzowie. – Osoby długotrwale bezrobotne to trudna grupa, w szczególnej sytuacji na rynku pracy, także osoby niepełnosprawne. Trzeba wykonać bardzo mozolną pracę, by dotrzeć do nich, a potem je zmotywować i następnie próbować przekierowywać do agencji. W tym kontekście współpraca urzędów pracy i agencji, myślę, będzie się też rozwijała. Być może za pół roku, za rok, mając już doświadczenia, będzie łatwiej takie grupy aktywizować – mówi Jerzy Kędziora.

Cały wywiad wideo zobacz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współpraca urzędów pracy z agencjami pomoże skutecznie zaktywizować długotrwale bezrobotnych?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA