Wojska Obrony Terytorialnej: MON przygotowuje się do szkolenia żołnierzy

• Opozycja grzmi: "Zielone ludziki to prywatne wojsko Macierwicza!". MON jednak nie widzi problemów - wszystko jest dostatecznie jasne, dobrze zaplanowane i skalkulowane finansowo.
• Pierwsze jednostki na ścianie wschodniej są już ugrupowane w 30 - 40 proc.
• Zgodnie z planem wiosną ma się rozpocząć szkolenie żołnierzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojska Obrony Terytorialnej: MON przygotowuje się do szkolenia żołnierzy

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

28 wrz 2016 14:25


Minister obrony Antoni Macierewicz potwierdził powstanie piątego dowództwa WOT podczas nominacji płk Wiesława Kukuły.

- To bardzo istotny moment w historii polskich sił zbrojnych. Powstaje nowa formacja, powstaje nowy rodzaj sił zbrojnych. Powierzamy go w ręce człowieka, który przez lata dowodził jedną z najważniejszych jednostek polskich sił zbrojnych, sił specjalnych - komentował.

Od października br. większość z blisko 442 miejsc (ponad 230) w szkołach wojskowych, przewidzianych na ten rok decyzją MON na kursach oficerskich dla cywilów (oraz szeregowych i podoficerów), została stworzona z myślą o nowopowstających Wojskach Obrony Terytorialnej.

Wcześniej MON powołał dowództwa 3 brygad OT mających powstać na ścianie wschodniej. We wrześniu też rozpoczął się nabór do tych jednostek.

Według pełnomocnika szefa MON ds. utworzenia Obrony Terytorialnej w pierwszej kolejności tworzone są brygady w województwach podkarpackim, lubelskim i podlaskim. W tych brygadach działają grupy założycielskie. Trwa formowanie podległych brygadom batalionów, przygotowywanie dokumentacji. Brygady te są już gotowe w 30-40 proc.

Wiosną ma się rozpocząć szkolenie żołnierzy. Rozpoczęły się też przygotowania do powstania brygady w Warmińsko-Mazurskiem oraz dwóch na Mazowszu.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.