PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Włodarze pożegnają się z doradcami i asystentami?

Sejm zdecyduje o ewentualnej likwidacji samorządowych gabinetów politycznych.

Włodarze pożegnają się z doradcami i asystentami?
Umowy osób zatrudnionych na stanowiskach doradców i asystentów, uległyby rozwiązaniu z dniem wejścia w życie ustawy (fot.fotolia)
REKLAMA

Projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, który złożyli posłowie Kukiz’15. Nowelizacja zakłada likwidację gabinetów politycznych wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw. Umowy pracowników samorządowych gabinetów politycznych, czyli osób zatrudnionych na stanowiskach doradców i asystentów, uległyby rozwiązaniu z dniem wejścia w życie ustawy.

Zdaniem pełnomocnika zarządu Związku Miast Polskich ds. legislacyjnych Marka Wójcika, w sprawie likwidacji gabinetów politycznych dochodzi do kuriozalnej sytuacji, ponieważ rok temu ci sami posłowie złożyli projekt, który zmierzał do likwidacji stanowisk doradców i asystentów w samorządach oraz członków resortowych gabinetów politycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wówczas zdecydowana większość posłów była przeciwna tej regulacji, projekt został odrzucony. Teraz pojawił się po raz drugi, tym razem już bez gabinetów politycznych w resortach. Dotyczy tylko i wyłącznie samorządów, gdzie jest to bardzo śladowe zjawisko, w Polsce we wszystkich samorządach mamy łącznie około 700 asystentów i doradców – wyjaśnia Marek Wójcik.

Więcej czytaj tutaj

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Włodarze pożegnają się z doradcami i asystentami?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA