PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Więcej żołnierzy etatowych i zawodowych. Jest nowy projekt MON

  • Autor: aw/PAP
  • 24 kwi 2017 6:39

Został opublikowany projekt nowelizacji ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu sił zbrojnych oraz Prawa o Zamówieniach Publicznych. Chodzi o zwiększenie z obecnych 2 proc. PKB do 2,5 proc. w 2030 r. i latach następnych. Przewiduje on, że maksymalna liczebność Wojska Polskiego będzie wynosiła nie więcej niż 200 tys. stanowisk etatowych żołnierzy.

Więcej żołnierzy etatowych i zawodowych. Jest nowy projekt MON
Obecnie liczebność polskiego wojska jest określona na maksymalnie 150 tys. żołnierzy (fot.fotolia)
REKLAMA

- Formujemy nowe siły, nowy rodzaj wojsk, Wojska Obrony Terytorialnej. To wszystko wymaga wydatków oczywiście. To jest cel bardzo ambitny i musi być zrównoważony w ramach budżetu. Każdy kolejny wydatek na obronność musi być wydatkiem w ramach logiki budżetu państwa - komentuje projekt MON Krzysztof Szczerski szef gabinetu prezydenta.

Projekt zmian w ustawach przygotowany przez MON zakłada stopniowe zwiększanie wydatków obronnych z obecnych 2 proc. PKB do 2,5 proc. w 2030 r. i latach następnych oraz zwiększenie maksymalnej liczebności wojska do 200 tys. żołnierzy, w tym 130 tys. zawodowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przewiduje on, że maksymalna liczebność Wojska Polskiego będzie wynosiła nie więcej niż 200 tys. stanowisk etatowych żołnierzy. W tej liczbie nie więcej niż 130 tys. będzie przewidziane dla żołnierzy zawodowych. Obecnie liczebność wojska jest określona na maksymalnie 150 tys. żołnierzy. Ustawa mówi ponadto, że nie mniej niż połowa stanowisk jest przeznaczona dla żołnierzy zawodowych, z czego nie więcej niż jedna trzecia dla oficerów (ten przepis ma zostać zastąpiony wspomnianą regulacją o 130 tys. żołnierzy zawodowych).

Więcej czytaj tu

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Więcej żołnierzy etatowych i zawodowych. Jest nowy projekt MON

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA