×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wiceminister Patryk Jaki skomentował płace w administracji wymiaru sprawiedliwości

  • Autor: PAP/GP
  • 7 maj 2019 12:19

- Uważam, że (pracownicy administracji) powinni zarabiać więcej, ale daliśmy znacznie więcej niż poprzednicy - powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki zapytany o planowany na 7 maja przed Ministerstwem Sprawiedliwości protest pracowników prokuratury i sądów.

Wiceminister Patryk Jaki skomentował płace w administracji wymiaru sprawiedliwości
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

We wtorek w południe zapowiedziana została konferencja dot. protestu pracowników prokuratury i sądów organizowanego przez Porozumienie Związków Zawodowych Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości.

"Na placu Na Rozdrożu w Warszawie - tuż obok siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości - pojawią się namioty. Akcja współorganizowana jest przez prawie wszystkie działające w sądach związki zawodowe. Wspólnie domagają się one wzrostu płac o 1150 zł, z czego w tym roku oczekiwany przez związki zawodowe wzrost płac powinien osiągnąć 650 zł" - informują organizatorzy.

Wiceszef MS został zapytany podczas konferencji prasowej, czy będzie reakcja ze strony resortu sprawiedliwości oraz czy są przewidziane podwyżki wynagrodzeń dla tych pracowników.

- Chcę przypomnieć, że za czasów rządów Platformy ta grupa przez parę dobrych lat dostała zero, zero miała podwyżek. Za naszych rządów średnio ta grupa otrzymała 700 zł podwyżki - odpowiedział Jaki.

- Uważam, że powinni zarabiać więcej, ale daliśmy znacznie więcej niż poprzednicy - coś zawsze trzeba do czegoś porównać - podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości. - Znaleźliśmy środki na znaczące podwyżki, ale zgadzam się, że ci ludzie pracują ciężko i że powinni zarabiać znacznie więcej. W tej chwili możliwości budżetowe są takie, pracujemy ciężko na to, żeby w przyszłości móc jeszcze zwiększyć te podwyżki - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wiceminister Patryk Jaki skomentował płace w administracji wymiaru sprawiedliwości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA