Warszawscy urzędnicy będą zarabiać więcej

Młodszy referent może liczyć na wypłatę wyższą nawet o 1,5 tys. zł, specjaliści i kierownicy na 2,2 tys. więcej, a dyrektorzy nawet na 5,5 tys. zł więcej na pasku. Skąd pieniądze na podwyżki?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawscy urzędnicy będą zarabiać więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Rzeczpospolita

3 sty 2014 9:29


Jak podaje "Rzeczpospolita", choć pensje zasadnicze warszawskich urzędników znacznie wzrosną, ogólna pula wydatków na wynagrodzenia w urzędzie nie ulegnie zwiększeniu, ponieważ zlikwidowane zostaną nagrody i tzw. dodatki specjalne. Zastąpi je dodatek motywacyjny - przyznawany na podstawie półrocznej oceny pracy urzędnika i nie przekraczający 50 proc. płacy zasadniczej.

Ponadto, jak informje dziennik, dotychczasowy dodatek funkcyjny (np. dla burmistrzów i członków zarządu, dyrektorów, naczelników i kierowników oraz ich zastępców) zostanie na stałe wliczony dopłacy zasadniczej. Dzięki nowemu regulaminowi wynagrodzeń, urzędnicy będą zarabiać więcej, ale pula przeznaczana na wynagrodzenia wcale nie ulegnie wzrostowi.

- W sumie nasi pracownicy zyskają wyższą niż obecnie stałą cześć wynagrodzenia, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa i stabilności finansowej. To ważny element zatrudniania w administracji - podsumowuje dla "Rz" Marcin Wojdat, sekretarz warszawskiego urzędu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.