W zarządach niektórych spółek skarbu państwa długo miejsca nie zagrzejesz. Oto rekordziści

Kto i jak długo zasiadał w zarządach oraz radach nadzorczych spółek skarbu państwa?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W zarządach niektórych spółek skarbu państwa długo miejsca nie zagrzejesz. Oto rekordziści

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 gru 2014 11:58


„Gazeta Wyborcza” wraz z firmą Transparent Data prowadzącą portal Przeswietl.pl sprawdziła jak często dokonywały się zmiany we władzach spółek skarbu państwa w ciągu ostatnich 14 lat.

Okazuje się, że największe rotacje miały miejsce w w Fabryce Przyrządów i Uchwytów "Bison-Bial". Krzysztof Wójcik zgodnie z zapisem w KRS zasiadał w radzie nadzorczej jedynie 2 tygodnie - od 25 maja do 8 czerwca 2010 r. Jerzy Szyszak był w zarządzie firmy przez miesiąc i 25 dni, a Adam Symonowicz w RN - dwa miesiące.

Czytaj też: Prezesi spółek skarbu państwa mogą zapomnieć o odprawach?

Z kolei Jacek Bukowski i Stanisław Cichoń utrzymali się w zarządzie dwa miesiące i 16 dni. Nie są to wszystkie przykłady krótkodystansowców z „Uchwytów”. Co ciekawe, w spółce przez 11 lat jako prokurent figurowała Danuta Lenczewska - podaje „GW”.

19 dni wspólnikiem w firmie Supon Usługi była Barbara Dobrzyńska. Natomiast Jan Stradowski w zarządzie Cefarm Białystok zasiadał miesiąc i cztery dni, a Ryszard Piekarz - miesiąc i 18 dni.

Czytaj też: Oto 10 najlepiej zarabiających prezesów spółek Skarbu Państwa

Miesiąc i 18 dni to także okres zasiadania w zarządzie Białostockich Zakładów Graficznych Jerzego Kaźmierczaka. Krzysztof Dziamski był członkiem zarządu Podlaskiego Specjalistycznego Centrum Medycznego działającego w Łomży przez miesiąc i 21 dni. Natomiast Roman Kowalski zasiadał w radzie nadzorczej Polskiego Radia Białystok przez trzy miesiące i jeden dzień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.