PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W urzędzie można płacić kartą

  • Autor: PAP/AT
  • 17 sie 2017 11:30

Już 500 urzędów administracji publicznej przyjmuje płatności bezgotówkowe. Program upowszechniania płatności bezgotówkowych, kierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych, wprowadza możliwość dokonywania opłat za czynności administracyjne z wykorzystaniem terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

W urzędzie można płacić kartą
Adobe Stock
REKLAMA

• 500 urzędów administracji publicznej przyjmuje płatności bezgotówkowe - podał resort rozwoju.

• Wszystkie urzędy są wyposażane w terminale płatnicze, także taki, który umożliwia płatność smartfonem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Ministerstwo przypomniało, że Program jest całkowicie bezpłatny, a urzędy nie ponoszą kosztów związanych z instalacją i używaniem terminali.

Chodzi o ogólnopolski Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR). Został on uruchomiony cztery miesiące temu. Do Programu zgłosiły się 744 urzędy z całego kraju, umowy zawarto z 500.

"Już 500 urzędów administracji publicznej przyjmuje płatności bezgotówkowe. Program, kierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych, wprowadza możliwość dokonywania opłat za czynności administracyjne z wykorzystaniem terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet. Wszystkie urzędy są wyposażane w tradycyjne terminale płatnicze POS i innowacyjną usługę WebPOS Paybynet, która jest rodzajem terminala wirtualnego, umożliwiającego wykonywanie płatności za pomocą smartfonu" - czytamy w komunikacie resortu.

Ministerstwo przypomniało, że Program jest całkowicie bezpłatny, a urzędy nie ponoszą kosztów związanych z instalacją i używaniem terminali POS i usługi WebPOS Paybynet. Również klienci urzędu, dokonujący bezgotówkowych płatności nie ponoszą z tego tytułu żadnych opłat.

Czytaj też: Kartą za mandat: Policjanci dostaną terminale płatnicze

"Bezgotówkowe płatności w urzędach to istotny element programu cyfryzacji państwa. Poszerzenie infrastruktury płatniczej o nowe rozwiązania pomogą zwiększyć popularność płatności elektronicznych. Urząd oferujący możliwość realizacji płatności bez użycia gotówki zyskuje nie tylko wymierne oszczędności i usprawnienie swojej pracy, ale również wizerunek miejsca nowoczesnego i przyjaznego klientom" - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Prezes KIR podkreślił, że wspólna inicjatywa Ministerstwa Rozwoju i KIR spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony urzędów w całym kraju. "To pokazuje otwartość administracji na zmiany służące podnoszeniu poziomu cyfryzacji usług publicznych. Liczymy na to, że dynamika zgłoszeń do Programu będzie stale rosła" - dodał.

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. W tym roku obchodzi 25. rocznicę działalności.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W urzędzie można płacić kartą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA