W tym roku kończy się kadencja około 30 ambasadorów

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski poinformował, że w tym roku upływa kadencja około 30 ambasadorów Polski, którzy zostali o tym powiadomieni przez MSZ.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W tym roku kończy się kadencja około 30 ambasadorów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

18 sty 2016 19:49


Waszczykowski wskazał, że ambasadorowie zwyczajowo wyjeżdżają na czteroletnie kadencje. Jak dodał, do około 30 ambasadorów wysłano informacje "przypominające, że w tym roku minister planuje zakończenie ich misji".

"W każdej sprawie będą indywidualnie toczyły się rozmowy między każdym z ambasadorów a dyrektorem generalnym ministerstwa na temat zjazdu - powiedział. - Trzeba wziąć pod uwagę sprawy rodzinne, sprawy dzieci, które chodzą do szkoły - wszystko będzie załatwiane zgodnie z naszymi zasadami w ministerstwie".

"To nie są odwołania na zasadach czystki. Po prostu kończy się kadencja ambasadorów" - zapewniał.

Waszczykowski nie potwierdził też nieoficjalnych informacji, że Marek Prawda ma opuścić placówkę przy UE już z końcem lutego br.

"Nie wydaje mi się, by ten termin był ustalony. Ambasador Prawda został powiadomiony, że w tym roku kończy się jego kadencja. Natomiast indywidualny zjazd będzie ustalany bezpośrednio z nim" - powiedział minister.

Dodał, że ambasador Marek Prawda jest od wielu lat za granicą, a przed pracą w Brukseli był ambasadorem w Niemczech. Poinformował, że ma już kandydata na jego następcę, ale na razie nie ujawnił nazwiska.

Marek Prawda jest stałym przedstawicielem Polski przy UE od września 2012 r. Wstąpił do służby dyplomatycznej w 1992 r. Był ambasadorem w Szwecji w latach 2001–2005, a po powrocie objął stanowisko dyrektora sekretariatu ministra spraw zagranicznych w Warszawie. Od 2006 do połowy 2012 r. był ambasadorem RP w Berlinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Beata 2016-01-27 14:22:38

Warto to pamiętać , bo propaganda będzie przedstawiać ew zmiany inaczej. np.Reaktor LIS , tez nie wspomniał,że jego program zamknął jeszcze Prezes Braun.!!!!