×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Chinach walczą z rozrzutnością urzędników

  • Autor: PAP/JS
  • 19 wrz 2017 18:39

Ponad 5,4 tys. chińskich urzędników ukarano w sierpniu w związku z kampanią promującą oszczędność i umiar wśród partyjnych kadr – poinformowała komisja dyscyplinarna rządzącej Komunistycznej Partii Chin (KPCh).

W Chinach walczą z rozrzutnością urzędników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ukarani urzędnicy zamieszani byli w prawie 4 tys. naruszeń. Najczęstszymi przewinieniami były przyznawanie premii bez autoryzacji, wręczanie i przyjmowanie upominków oraz nadużycia dotyczące publicznych pojazdów.

W pierwszych ośmiu miesiącach br. w związku z kampanią oszczędnościową w partii ukarano łącznie ponad 40 tys. urzędników - przekazała agencja Xinhua.

Ograniczenie ekstrawagancji i rozrzutności urzędników to element szerszej kampanii antykorupcyjnej prowadzonej przez administrację Xi Jinpinga od czasu, gdy objął on stery KPCh. W grudniu 2012 roku partia ogłosiła tzw. "osiem reguł", jakimi powinni kierować się chińscy urzędnicy. Zakazują one m.in. wystawnych bankietów i innych zbytków, ograniczają zagraniczne podróże służbowe i zalecają zwięzłość podczas oficjalnych spotkań. Wszystko po to, by urzędnicy znaleźli się "bliżej mas".

Kampania oszczędnościowa uderzyła rykoszetem w wiele gałęzi chińskiej gospodarki. Na przestrzeni pięciu ostatnich lat wiązano z nią m.in. spadek sprzedaży biletów lotniczych pierwszej klasy, bankructwa ekskluzywnych restauracji czy spadek cen drogich trunków i innych towarów luksusowych.

18 października w Pekinie rozpocznie się XIX krajowy zjazd Komunistycznej Partii Chin, uważany za najważniejsze wydarzenie polityczne w ChRL od pięciu lat. Na zjeździe ogłoszone zostaną decyzje w sprawie zmian w najwyższych władzach państwa. Do statutu KPCh wpisane zostaną idee polityczne Xi, w tym prawdopodobnie sformułowana przez niego jako jedna z "czterech wszechstronności" zasada surowego zarządzania partią.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Chinach walczą z rozrzutnością urzędników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA