PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

USA: Zięć prezydenta Donalda Trumpa szefem Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu

  • Autor: PAP/AT
  • 28 mar 2017 8:03

Jared Kushner, zięć i jeden z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, został mianowany szefem nowopowstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu – poinformował w poniedziałek rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

USA: Zięć prezydenta Donalda Trumpa szefem Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu
Jared Kushner (fot.wikipedia.org/Lori Berkowitz)
REKLAMA

36-letni obecnie Kushner, jako szef biura, będzie bezpośrednio podlegał swojemu teściowi prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Biuro Amerykańskich Innowacji Białego Domu, będzie zajmowało się szerokim zakresem spraw - od problemów amerykańskich weteranów, poprzez reorganizację resortów i infrastrukturę informatyczną administracji do szukania bardziej skutecznych, wzorowanych na rozwiązaniach w prywatnych firmach, sposobach działalności rządu federalnego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Większość personelu Biura będą stanowiły osoby posiadające doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi firmami.

Oprócz kierowania Biurem Amerykańskich Innowacji, Jared Kushner - w przeszłości wydawca konserwatywnego, internetowego tygodnika "New York Observer" oraz tak jak w przeszłości jego zięć przedsiębiorca budowlany - jest odpowiedzialny za koordynowanie polityki Białego Domu wobec Bliskiego Wschodu.

Wychowany w rodzinie ortodoksyjnych żydów amerykańskich, Kushner - mąż Ivanki Trump, córki prezydenta z pierwszego małżeństwa - stał się w poniedziałek przedmiotem intensywnego zainteresowania amerykańskich mediów także z powodu kontaktów z przedstawicielami władz rosyjskich i rosyjskiego biznesu podczas kampanii wyborczej Trumpa. Aby wyjaśnić te kontakty, Kushner zgodził się wystąpić przed senacką komisją ds. wywiadu.

Najbliższe posiedzenie komisji, w ramach prowadzonego dochodzenia w sprawie mieszania się Rosji w amerykański proces wyborczy, odbędzie się przy drzwiach zamkniętych we wtorek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: USA: Zięć prezydenta Donalda Trumpa szefem Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA