Urzędy potrzebują praktykantów

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi studenci szukają praktyk i staży. Mogą je znaleźć w urzędach, które zwłaszcza w letnich miesiącach prowadzą wzmożony nabór.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędy potrzebują praktykantów

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Trojanowska

28 maj 2013 9:00


W Gdańsku po raz jedenasty odbywa się akcja "Wakacyjny staż".

- Już w marcu prezydent Gdańska wysyła listy do firm z prośbą, by włączyły się one do akcji. Urząd, przygotowując miejsca stażowe, daje niejako dobry przykład - informuje Michał Piotrowski z biura prasowego w Urzędu Miasta Gdańska.

Jak dodaje, urząd, zatrudniając u siebie stażystów zachęca do tego inne firmy i instytucje w mieście.

- Latem zawsze istnieją pewne niedobory kadrowe. Stażyści pozwalają choć w części zastąpić pracowników, którzy są w tym czasie na urlopach - wyjaśnia Piotrowski.

Zapotrzebowanie na stażystów złożyły Wydział Finansowy, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Polityki Gospodarczej, Wydział Ochrony Środowiska, Kancelaria Prezydenta i Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta.

- Preferowane kierunki studiów to administracja, prawo, ekonomia, zarządzenia, ochrona środowiska. Od stażystów wymaga się biegłej obsługi komputera, obsługi urządzeń biurowych oraz podstawowej znajomości zagadnień z zakresu samorządu terytorialnego - wymienia Michał Piotrowski.

W tym roku gdański magistrat dysponuje dziesięcioma miejscami stażowymi
.
Letnie staże dla studentów przygotował też poznański magistrat.
- Oferta staży skierowana jest do studentów III, IV i V roku studiów, a także I i II roku studiów uzupełniających magisterskich - informuje Urząd Miasta Poznania.

Na studentów czekają 74 wolne miejsca w 25 wydziałach i biurach oraz dwa miejsca w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Warszawski urząd miasta przyjmuje praktykantów w odpowiedzi na zapotrzebowanie osób zainteresowanych praktyką.

- O liczbie przyjętych praktykantów decyduje każdorazowo dyrektor poszczególnego biura merytorycznego, uwzględniając organizację pracy w biurze oraz możliwość przygotowania stanowiska pracy dla praktykanta - wyjaśnia Marta Brzegowa z Centrum Komunikacji Społecznej Wydziału Prasowego w stołecznym magistracie.

Praktyka w urzędzie jest bezpłatna.

- Osoby przyjęte na praktykę wykonują prace pomocnicze z zakresu zadań realizowanych przez poszczególne komórki organizacyjne - tłumaczy Brzegowa.

W Urzędzie Miasta Torunia praktyki trwają od dwóch do czterech tygodni. Praktykanci nie otrzymują za nie wynagrodzenia.

- Nie ma też określonej liczby miejsc dla praktykantów. Przyjmowani są oni w zależności od potrzeb i możliwości urzędu - wyjaśnia Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.