Urzędnicy z rybnickiego samorządu dostali podwyżki

100 zł podwyżki brutto otrzymali wraz z wypłatami za luty wszyscy pracownicy z jednostek organizacyjnych podległych Urzędowi Miasta w Rybniku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy z rybnickiego samorządu dostali podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 lut 2015 11:21


Pieniądze zostały wypłacone urzędnikom z wyrównaniem od stycznia. To realizacja porozumienia płacowego na rok 2015 zawartego w ubiegłym roku pomiędzy byłym już prezydentem miasta a Międzyzakładową Komisją Koordynacyjną NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika.

- To nie są podwyżki, o jakie nam chodziło, ale na większe nie było szans. Zgodziliśmy się na nie, bo wiedzieliśmy, że nasi pracownicy bardzo liczą na dodatkowe pieniądze. Lepiej, że dostali małe, niż żadne - podkreśla Leszek Moń, przewodniczący MKK.

Czytaj też: Premier Kopacz daje wskazówki urzędnikom

10 marca związkowcy z Solidarności spotkają się z nowym prezydentem miasta. Zamierzają rozmawiać m.in. na temat zrekompensowania niskich podwyżek pracownikom z jednostek podlegających rybnickiemu samorządowi.

- Będziemy przekonywać prezydenta do zwiększenia wysokości nagród: świątecznej i z okazji Dnia Samorządowca. Zamierzamy też rozpocząć rozmowy na temat podwyżki płac w 2016 roku - zapowiada Moń.

Instytucje i zakłady podległe Urzędowi Miasta w Rybniku zatrudniają ok. 2 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.