Urzędnicy w Rosji będą pracować także w święta

Prezydent Rosji Władimir Putin w czwartek zabronił urzędnikom państwowym, zaangażowanym w przygotowania do olimpiady w Soczi, wypoczywania w okresie Nowego Roku i Bożego Narodzenia, kiedy to Rosjanie tradycyjnie będą mieć 8 dni wolnych od pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy w Rosji będą pracować także w święta

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 lis 2013 18:11


Putin mówił o tym w Soczi, gdzie od środy wizytuje obiekty 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich i 11. Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich. W czwartek zwołał tam naradę, na której oceniono stan przygotowań do obu imprez.

"Chciałem wam powiedzieć - choć zapewne i tak jest to jasne - że dla was Nowy Rok nastąpi po zakończeniu igrzysk paraolimpijskich, tj. 17 marca. Dla was Nowy Rok wybije 18 marca. Dotyczy to wszystkich pracujących na obiektach olimpijskich. Chcę, żeby wszyscy zaangażowani w ten gigantyczny projekt mieli tego świadomość" - oświadczył prezydent.

Mimo to Putin wyraził zadowolenie z postępów prac w Soczi i Krasnej Polanie. "Widać już, że wykonano ogromną pracę. I to na wysokim poziomie jakościowym" - powiedział, zaznaczając jednak, że "wszystko zweryfikuje eksploatacja olimpijskich aren i infrastruktury".

Gospodarz Kremla oświadczył, że trzeba jak najszybciej zakończyć porządkowanie terenu. "Gdy spadnie śnieg, sytuacja będzie już zupełnie inna" - ostrzegł.

Prezes odpowiadającej za budowę obiektów olimpijskich korporacji państwowej Olimpstroj Siergiej Gaplikow poinformował, że do użytku oddano już 297 obiektów, a 89 znajduje się w ostatniej fazie budowy (stan gotowości - 90-95 proc.).

Szef Komitetu Organizacyjnego Soczi-2014 Dmitrij Czernyszenko wyjaśnił, że chodzi o prace wykończeniowe i montaż elementów tymczasowej infrastruktury, które będą potrzebne tylko w czasie olimpiady. Prace te - jak zapowiedział - zostaną zakończone 2 lutego.

22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie zostaną rozegrane w dniach 7-23 lutego, a 11. Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie - 7-16 marca 2014 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.