Urzędnicy w Jaworznie mogą odetchnąć - zwolnień nie będzie

W Jaworznie polityczna burza. Opozycja zażądała od prezydenta zmian w projekcie budżetu. Gdyby do nich doszło, na bruku wylądowałoby ok. 250 urzędników i pracowników miejskich instytucji. Miastu groziłby paraliż. A wszystko przez zaproponowane m.in. przez radnych PO oszczędności. Ci chcieli zmniejszenia o 2,5 mln zł wydatków na wynagrodzenia pracowników magistratu i równie dotkliwych cięć w Miejskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy w Jaworznie mogą odetchnąć - zwolnień nie będzie

PODZIEL SIĘ


Autor: TVS.pl

30 sty 2014 10:25


Tak licznej i zdeterminowanej widowni na sesji radni w Jaworznie dawno nie mieli.

- Co jeszcze mogą wymyślić radni i w jaki sposób mogą zaskoczyć obywateli Jaworzna, co jeszcze się w tych głowach uroi - mówi Ewelina Niemiec, Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej UM w Jaworznie.

Czytaj też: 250 urzędników w Jaworznie do zwolnienia

Ostatni kontrowersyjny pomysł opozycji wywołał tu prawdziwą polityczną burzę. Przez zaproponowane w budżecie cięcia posadę stracić mogło ok. 250 urzędników i pracowników miejskich instytucji.

- Nie ma innej możliwości ograniczenia pieniędzy na wynagrodzenia, a tak we wniosku jest napisane, niż poprzez redukcje kadr, rzecz wtórna to czy udałoby się realizować zadania przy takiej redukcji. Nie dałoby się - zaznacza Tomasz Jewuła, dyrektor MZNK w Jaworznie.

Oszczędności na łączną kwotę 4 milionów 200 tysięcy złotych opozycja szukała w magistracie i podległych mu instytucjach. Zajrzała między innymi do portfeli urzędników, a prezydentowi zaproponowała cięcia wydatków w Miejskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych.

- To oznacza konieczność zwolnienia w takiej jednostce ponad 80 pracowników na ponad 120, a w Urzędzie około 130 osób na lekko ponad 400, czyli mniej więcej 1/3 pracowników - tłumaczy Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Na takich propozycjach ucierpieć mieli też inni. Prezydent przekonywał: nie będzie komu sprzątać miasta, odśnieżać ulic, dbać o komunalne budynki. Zagrożona likwidacją była też Izba Wytrzeźwień.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.