Urzędnicy będą walczyć o podwyżki w sądzie

Pracownicy administracji rządowej chcą walczyć w sądzie o waloryzację, której nie przyznano im siódmy rok z rzędu. To kolejna grupa po funkcjonariuszach służb mundurowych, która w ten sposób chce uzyskać podwyżki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy będą walczyć o podwyżki w sądzie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

23 lip 2014 7:57


Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", w ostatnich latach na podwyżki mogli liczyć głównie nauczyciele. Również służby mundurowe otrzymały o 300 złotych więcej. Pensje pracowników samorządowych, w zależności od gminy, także były podwyższane. W najgorszej sytuacji są członkowie korpusu służby cywilnej. Jest to jedyna grupa, która ostatnią waloryzację kwoty bazowej miała w 2008 roku. Od tego czasu wynosi ona nieco ponad 1870 złotych. Na jej podstawie przy określonym mnożniku ustalane są pensje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Urzędnicy w ostatnich latach pisali listy do parlamentarzystów, w których apelowali o podwyższenie im kwoty bazowej, ale ich prośby nie odniosły zamierzonego skutku.

Tomasz Ludwiński z "Solidarności" pracowników skarbowych poinformował, że pracownik jednego z urzędów skarbowych w Warszawie wspólnie z prawnikiem przygotowali już pozew zbiorowy przeciwko państwu. Według związkowca, w najbliższym czasie przystąpią do niego urzędnicy z innych jednostek. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.