Urząd marszałkowski reorganizuje pracę

Łączenie biur i departamentów, opłacanie części pracowników z tzw. pomocy technicznej, czyli z unijnych pieniędzy - tak władze opolskiego urzędu marszałkowskiego reorganizują jego prace i szukają oszczędności. Muszą znaleźć 3,5 mln zł oszczędności w skali roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urząd marszałkowski reorganizuje pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lut 2015 10:09


O planach reorganizacji pracy w opolskim urzędzie marszałkowskim oraz konieczności szukania oszczędności marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła mówił jeszcze w listopadzie ub. roku, tuż po tym jak został ponownie wybrany na to stanowisko. Przed ostatnią sesją sejmiku zapowiedział natomiast pierwsze decyzje w tej sprawie.

Buła poinformował, że od 1 marca połączone zostaną komórki kontroli wewnętrznej i audytu. W ten sposób powstanie Biuro Kontroli i Audytu działające pod zwierzchnictwem jednej osoby. Jak tłumaczył marszałek takie posunięcie daje możliwość skoordynowania pracy obu dotychczasowych komórek, pozwoli na wymianę informacji oraz metodyki działań, co ma podnieść efektywność zarządzania urzędem oraz sprawowania nadzoru nad jednostkami.

Ponadto utworzone zostanie Biuro Skarbu Województwa, a do Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej włączony zostanie Referat Geodezji i Kartografii - z uwagi na, jak tłumaczono, zbliżony tematycznie zakres działań obu komórek.

Buła wyjaśniał, że w Biurze Skarbu będą zatrudnieni dotychczasowi pracownicy urzędu i będzie to zespół osób - fachowców w zakresie nadzoru nad spółkami oraz gospodarki nieruchomościami. "Zlokalizowanie ich w jednej komórce pozwoli na lepszy nadzór i pisanie projektów dotyczących tego, jak ma wyglądać za kilka lat zarządzanie majątkiem województwa" - mówił.

Poza tym 69 pracowników opolskiego urzędu marszałkowskiego przeszło na częściowe opłacanie z tzw. pomocy technicznej, czyli puli pieniędzy z UE zarezerwowanych na obsługę funduszy unijnych. Zatrudnienie trzech osób będzie współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programu Operacyjnego Ryby, a 20 osób pracujących do tej pory w innych departamentach finansowanych z budżetu województwa przeszło do Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych. Jak podała PAP Violetta Ruszczewska z biura prasowego opolskiego urzędu marszałkowskiego departament ten jest obecnie największym z departamentów urzędu, pracuje w nim ok. 140 osób.

Marszałek woj. opolskiego ocenił, że zmiany te pozwolą zaoszczędzić w skali roku ponad 1,6 mln zł. Dodał, że urząd w związku m.in. z mniejszymi wpływami do budżetu musi znaleźć w sumie ok. 3,5 mln zł oszczędności w skali roku. Z drugiej strony - chodzi o usprawnienie pracy urzędu. "Łączymy te komórki, które merytorycznie i tematycznie prowadzą podobne zadania" - mówił.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.