UOKiK: Oszuści podszywają się pod pracowników urzędu

6
UOKiK: Oszuści podszywają się pod pracowników urzędu fot.youtube.com
• UOKiK ostrzega przed osobami, które dzwonią do konsumentów posiadających polisy z elementem inwestycyjnym, podają się za pracowników Urzędu.
• Oszuści oferują pomoc przy rozwiązaniu umowy na polisę, za co pobierają prowizję.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

UOKiK: Oszuści podszywają się pod pracowników urzędu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 lip 2016 11:10


Jak podał Urząd, sygnały o podszywaniu się pod pracowników UOKiK wpływają od samych konsumentów.

"Z informacji przekazanych przez konsumentów wynika, że telefony wykonują przedstawiciele ubezpieczycieli, aby zawrzeć nową umowę, a także firm odszkodowawczych, pobierających wysokie prowizje" – podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

UOKiK apeluje, aby z rozwagą podchodzić do takich propozycji i nie podejmować pochopnych decyzji. Warto sprawdzić wiarygodność dzwoniącej osoby, a gdy mamy wątpliwość co do jej tożsamości – powiadomić policję. Podkreśla także, że pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie występują w imieniu jakiegokolwiek przedsiębiorcy i nie proponują ani zawierania umów, ani ich rozwiązania.

Jednocześnie Urząd przypomina, że jeśli ktoś chce rozwiązać umowę ubezpieczenia z funduszem kapitałowym, powinien zwróć uwagę na poziom opłat likwidacyjnych wynikających z decyzji prezesa UOKiK. Bezpłatną pomoc świadczą Rzecznik Finansowy oraz rzecznicy konsumentów, choć w niektórych przypadkach, w sprawach szczególnie skomplikowanych, konieczne będzie skorzystanie z porady profesjonalisty – adwokata lub radcy prawnego - podkreślił UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.