"Traktowali nas jak szmaty". To dlatego odwołano wszystkich szefów powiatowych ARiMR

Sposób traktowania rolników przez pracowników agencji rolnych w oddziałach terenowych tych instytucji zdominował piątkowe (12 lutego) spotkanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z rolnikami z Suwalszczyzny, które odbyło się we wsi Krzywe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Traktowali nas jak szmaty". To dlatego odwołano wszystkich szefów powiatowych ARiMR

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 lut 2016 16:40


"Traktowali nas jak szmaty, jak ostatnie zło. Karano nas odbieraniem dopłat za bzdury, za drobne pomyłki" - utyskiwał jeden z rolników. Inny dodał, że na dodatek pracownicy oddziałów terenowych agencji rolnych byli niekompetentni, "bo przyjeżdżając na kontrolę po żniwach nie potrafili stwierdzić, co na polu rosło, mylili np. wsiewkę zbożową z trawą, ale rolnika to, co to jest, nie zapytali". Jeden z rolników wręczył nawet ministrowi historię swojej korespondencji z agencją "w sprawie, której nie może załatwić od lat".

Jurgiel i towarzyszący mu posłowie PiS z komisji rolnictwa przyznawali, że wiedzą o godzących w rolników zachowaniach pracowników agencji rolnych. "Dlatego odwołaliśmy, jak wiecie, wszystkich szefów powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. My teraz wstawiamy ludzi kompetentnych, w porównaniu z tym, co było, są to ludzie przygotowani" - zapewnił rolników minister Jurgiel i dodał, że zalecił, by pracownicy agencji "zmienili podejście do rolników".

"Rolnicy mają być traktowani porządnie i sumiennie, mają im pracownicy agencji wychodzić naprzeciw, z pomocą" - mówił Jurgiel. Dodał, że oczekuje od posłów PiS, by obserwowali w terenie zachowanie pracowników agencji rolnych, wsłuchiwali się w to, co mówią o nich rolnicy i informowali go o wszelkich niepoprawnych działaniach, czy zachowaniach.

"Jak będą oni mieć kłopoty z rolnikami, to będą wymieniani bez patrzenia na to, czy to jest kolega z partii. Administracja ma być służebna w stosunku do rolników i ma być kompetentna" - podkreślał minister rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kłamca 2016-02-24 20:25:59

ale łgarz, czy minister nie wie jakie są procedury? czy nie potrafi wytłumaczyc prostym rolnikom jak działają dopłaty? jakie są procedury? czy to Biura powiatowe odpowiadają za procedury wymyślane w ministerstwie? Najlepiej jest napuszczać rolników na pracowników BP. Wstyd!!!

anidar 2016-02-13 10:15:15

Co ty Jurgiel pie....isz! A co masz do powiedzenia do tych rolników naciągaczy, którzy nic nie produkują a biorą dopłaty!