To oni będą rządzić naszymi miastami. Śledźcie relację na bieżąco

Wybory samorządowe za nami, teraz trwa oczekiwanie na wszystkie wyniki. Zobaczcie, gdzie dojdzie do kolejnego starcia kandydatów na prezydentów miast w drugiej turze wyborów, a kto wygraną ma już w kieszeni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

To oni będą rządzić naszymi miastami. Śledźcie relację na bieżąco

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lis 2014 13:56


Oni mogą spać spokojnie

Już w pierwszej turze wyborów na prezydentów miast zostali wybrani m.in. Robert Raczyński w Lubinie, Michał Zaleski w Toruniu, Krzysztof Żuk w Lublinie, Jacek Wójcicki w Gorzowie Wielkopolskim, Hanna Zdanowska w Łodzi, Roman Ciepiela w Tarnowie, Tadeusz Ferenc w Rzeszowie, Jacek Karnowski w Sopocie, Zygmunt Frankiewicz w Gliwicach czy Wojciech Lubawski w Kielcach.

Śledźcie relację na żywo tutaj.

Na nowych prezydentów będą jednak musieli poczekać mieszkańcy wielu miast. Również tych największych w Polsce

Nowego prezydenta nie ma np. jeszcze Warszawa - w drugiej turze wyborów prowadzi Hanna Gronkiewicz-Waltz z poparciem 45,37 proc., na drugim miejscu jest Jacek Sasin z wynikiem 29,09 proc.

W stolicy Górnego Śląska również dojdzie do drugiej tury. Mieszkańcy Katowic będą ponownie wybierać między Wojciechem Krupą, który uzsykał 42,67 proc. głosów, a Andrzejem Sośnierzem (22,25 proc. głosów).

W Gdańsku w drugiej turze zmierzą się ze sobą - obecny prezydent miasta Paweł Adamowicz (45,84 proc. głosów) i Andrzej Jaworski (26,37 proc. poparcia).

Również w Krakowie wybory prezydenckie jeszcze się nie rozstrzygnęły - obecnie prowadzi prezydent Jacek Majchrowski (39,37 proc.) głosów, drugi jest Marek Lasota (26,76 proc. głosów).

We Wrocławiu także dojdzie do drugiej tury, 40,82 proc. poparcia uzyskał obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, drugie miejsce zajęła Mirosława Stachowiak-Różecka (27,45 proc. poparcia).

Do dogrywki dojdzie też w Białymstoku - obecnie prowadzi aktualny prezydent miasta Tadeusz Truskolaski (49,37 proc. głosów), na drugim miejscu jest Jan Dobrzyński z wynikiem 34,16 proc. głosów.

Bądźcie na bieżąco i śledźcie relację z rozstrzygnięcia wyborów na portalusamorządowym.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.