PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Terytorialsi ćwiczą na wypadek przerw w dostawie prądu

  • Autor: PAP/km
  • 19 lis 2022 12:22

Terytorialsi ćwiczą zasilanie miejscowości w energię elektryczną na wypadek wystąpienia przerwy w dostawie prądu - poinformowały w sobotę Wojska Obrony Terytorialnej. Jak dodano, terytorialsi do szkolenia wykorzystują kontenerowe elektrownie polowe.

Terytorialsi ćwiczą na wypadek przerw w dostawie prądu
Ćwiczenia odbyły się w kilku lokalizacjach i będą realizowane kolejno w województwach (fot. terytorialsi.wp.mil.pl)
REKLAMA

"Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęli wspólne szkolenia z administracją publiczną na terenie całego kraju w ramach ćwiczeń pk. +Przyjazna Energia-22+. Do szkolenia terytorialsi wykorzystują kontenerowe elektrownie polowe" - podały w komunikacie Wojska Obrony Terytorialnej.

Jak dodano, awaryjne zasilanie w energię elektryczną prowadzone są przy współpracy m.in. z PGE, Tauron Dystrybucja, Energa Operator oraz Enea.

"To już kolejne tego typu ćwiczenia, które przygotowują żołnierzy WOT do realizacji misji formacji - obrony i wsparcia lokalnych społeczności" - wskazano.

Jak podał WOT, ćwiczenia odbyły się w kilku lokalizacjach i będą realizowane kolejno w województwach i miejscowościach wskazywanych przez przedstawicieli administracji publicznej oraz właściwe zakłady energetyczne. W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę rejony, które są najbardziej zagrożone prawdopodobieństwem wystąpienia długotrwałych przerw w dostępie do energii elektrycznej.

WOT podkreśliły, że wspólne ćwiczenia żołnierzy WOT "Przyjazna Energia-22" z zakładami energetycznymi nie mają na celu zastępowania firm w ich zasadniczych zadaniach statutowych.

Zobacz: Polacy idą do wojska. Ile można zarobić w obronie terytorialnej?

"Terytorialsi szkolą się i nabierają doświadczeń od specjalistów, którzy posiadają ogromną wiedzę w zakresie energetyki i działań na wypadek sytuacji kryzysowych. Ćwiczenia mają na celu sprawdzić zdolności osobowe i sprzętowe do niesienia wsparcia społeczności lokalnych, na wypadek przerwy w dostawie energii. Ich celem jest również wymiana doświadczeń" - wyjaśniono.

To kolejne tego typu ćwiczenia, które przygotowują żołnierzy WOT do realizacji misji formacji (fot. terytorialsi.wp.mil.pl)
To kolejne tego typu ćwiczenia, które przygotowują żołnierzy WOT do realizacji misji formacji (fot. terytorialsi.wp.mil.pl)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Terytorialsi ćwiczą na wypadek przerw w dostawie prądu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA