Szykuje się reorganizacja resortu MAC

- Szykuje się potężna reorganizacja resortu administracji i cyfryzacji - ustaliła "Rzeczpospolita".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykuje się reorganizacja resortu MAC

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

17 sty 2014 8:11


Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski przygotowuje poważne zmiany w kierowanym przez siebie resorcie. Poszerzone kompetencje ma otrzymać dotychczasowy wiceminister Roman Dmowski, z resortem ma się pożegnać wiceminister Andrzej Ręgowski i doradca byłego ministra Michała Boniego Agnieszka Boboli - była dyrektor GPI - ustaliła "Rzeczpospolita".

Odejście Ręgowskiego i Boboli jest zdaniem rozmówców "Rzeczpospolitej" związane z problemami, które wyszły po przejęciu na początku tego roku przez CPI strategicznej platformy, na której działa e-administracja, tzw. ePUAP (Platformy Usług Administracji Publicznej).

Przez ostatnie lata, od listopada 2008 r., utrzymywaniem systemu zajmował się prywatny koncern informatyczny Comarch, który go zbudował. Teraz to CPI ma przejąć kontrolę i utrzymywanie wszystkich systemów informatycznych polskiej administracji i urzędów. "Dzięki temu zwiększy się jego bezpieczeństwo i stabilność" - wyjaśnia powody decyzji ministra Artur Koziołek, rzecznik resortu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.