×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szkolenie żołnierzy WOT w elektrowni wodnej Dychów

  • Autor: PAP/km
  • 3 cze 2023 10:38

Żołnierze 152 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Krośnie Odrzańskim połączyli siły z policją i strażą pożarną, by przeprowadzić szkolenie w elektrowni wodnej w Dychowie – poinformowała oficer prasowa 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Anna Jasińska-Pawlikowska.

Szkolenie żołnierzy WOT w elektrowni wodnej Dychów
Zajęcia wpisują się w tematykę zarządzania kryzysowego (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Dodała, że zajęcia wpisują się w tematykę zarządzania kryzysowego, które jest jednym z podstawowych zadań Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT).

Zadania polegały na działaniach kryzysowych i umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia obiektu infrastruktury krytycznej, jakim jest elektrownia wodna w Dychowie. To elektrownia szczytowo-pompowa, która pracuje w systemie hydrowęzła dychowskiego i wykorzystuje dopływ naturalny Bobru.

- Na miejscu terytorialsi założyli punkty kontrolne, wystawili patrole i warty, aby w pełni zabezpieczyć obiekt. Dodatkowo żołnierze zapoznali się ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym, jaki mają na wyposażeniu strażacy PSP z Krosna Odrzańskiego i OSP z Bobrowic - wyjaśniała por. Jasińska-Pawlikowska.

Żołnierze uczyli się m.in. funkcjonowania w ramach doraźnego punktu kontrolnego, podstaw technik linowych, pierwszej pomocy medycznej z wykorzystanie zestawu AED czy ewakuacji poszkodowanego z pojazdu. Mieli przy tym okazję do współpracy ze strażakami i policjantami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szkolenie żołnierzy WOT w elektrowni wodnej Dychów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA