PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Szef MON do żołnierzy: dzięki waszej służbie Polska jest bezpieczna

  • Autor: PAP/km
  • 2 paź 2022 14:07

Zadaniem polskich władz jest stworzenie warunków do tego, by żołnierze mogli podnosić swoje umiejętności, by Wojsko Polskie było coraz silniejsze, by Polska była bezpieczna, a dzięki waszej służbie Polska jest bezpieczna - podkreślił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak, zwracając się do żołnierzy w Warszawie.

Szef MON do żołnierzy: dzięki waszej służbie Polska jest bezpieczna
Uroczysta przysięga podchorążych, przyjętych na studia w czterech stołecznych uczelniach wojskowych (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA

W niedzielę szef MON bierze udział w warszawskiej uroczystości złożenia przysięgi przez żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej przyjętych na studia na czterech uczelniach wojskowych. Przysięgę złoży blisko 1500 żołnierzy rozpoczynających studia w WAT, Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej i Akademii Marynarki Wojennej.

Błaszczak podkreślił, zwracając się do żołnierzy, że z całą pewnością staną przed nimi wyzwania.

- Ale jestem spokojny o to, że sprostacie tym wyzwaniom. Zresztą to było słychać - siłę waszego głosu, kiedy śpiewaliście hymn Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział szef MON.

Wicepremier zaznaczył, że zadaniem polskich władz jest stworzenie warunków do tego, żeby żołnierze mogli podnosić swoje umiejętności, żeby Wojsko Polskie było coraz silniejsze, żeby Polska była bezpieczna.

 

- A dzięki waszej służbie Polska jest bezpieczna. Za to też wam dziękuję - podkreślił Błaszczak.

Zobacz: Czeka nas ogromny zaciąg. Do wojska trafi 20 tys. Polaków

Szef MON zaznaczył, że na podstawie ustawy o obronie ojczyzny zostały stworzone dobre warunki.

- Już od pierwszego roku studiów na uczelniach wojskowych będziecie otrzymywać uposażenie równe najniższemu uposażeniu w Wojsku Polskim, a więc to są 4 tys. 560 złotych. To jest kwota, która trafi do was bezpośrednio. Jesteście młodzi, nie skoczyliście 26 lat, a więc nie płacicie podatku dochodowego, w związku z tym ta kwota do was trafi w całości - powiedział Błaszczak.

Ale też - jak dodał - zwiększono nakłady zarówno na uczelnie wojskowe pięciokrotnie w porównaniu z 2015 rokiem, a ośmiokrotnie, jeżeli chodzi o infrastrukturę.

- Gdyż, żebyście mogli podnosić swoje umiejętności musicie korzystać z odpowiedniej, nowoczesnej infrastruktury - podkreślił wicepremier.

Przeczytaj: Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa siłą polskiego wojska

Błaszczak mówił też, że Wojsko Polskie z roku na rok jest liczebniejsze.

- Wojsko Polskie z roku na rok jest wyposażane w nowoczesną broń. Dlatego, że jest to nasza odpowiedź na wyzwanie, które stoi przed nami, a tym wyzwaniem jest próba odbudowy imperium rosyjskiego przez Władimira Putina, jest atak na Ukrainę - powiedział minister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szef MON do żołnierzy: dzięki waszej służbie Polska jest bezpieczna

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA