Światowe Dni Młodzieży: Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski

• Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski, by tu na miejscu wspomagać swoich pielgrzymów podczas ŚDM.
• Jak poinformował komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk chodzi o państwa, z których najwięcej osób zadeklarowało udział w tym wydarzeniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Światowe Dni Młodzieży: Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

6 lip 2016 13:25


Szef policji sprecyzował, że będą to dwuosobowe zespoły. "Przy czym uspokajam - ci policjanci nie będą podejmować interwencji, nie będą mieli uprawnień policyjnych. Będą towarzyszyć polskim policjantom i ewentualnie ułatwiać kontakt pielgrzymów z policjantami. Będą występować w charakterze obserwatorów" - powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi też o to, by pielgrzymi, którzy przyjeżdżają z różnych krajów "czuli się bezpieczniej i mieli świadomość, że na miejscu są też policjanci z ich krajów". Sprecyzował, że do Polski przyjadą funkcjonariusze m.in. z Włoch, Hiszpanii, z Węgier, Niemiec i Czech.

Komendant poinformował też, że w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży - szczególnie podczas spotkań pielgrzymów z papieżem - wezmą udział policyjni spottersi.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży: Poszukiwani tłumacze języków obcych do pomocy policji

Ci policjanci na co dzień zajmują się środowiskami kibiców - utrzymują kontakty z klubem, kibicami i z osobami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie imprez. Są swoistymi łącznikami pomiędzy kibicami i policją; w trakcie meczu pomagają fanom piłki i dbają o to, by nie dochodziło do incydentów.

"Wykorzystamy ich potencjał także podczas ŚDM, bo ci policjanci to często także policyjni negocjatorzy" - powiedział komendant.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Spotka się m.in. z chorymi dziećmi i ich rodzinami w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu. Przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą z ul. Franciszkańskiej na krakowskie Błonia, odwiedzi siostry prezentki, a w Campusie Misericordiae pobłogosławi dwa budynki, w których udzielana jest pomoc potrzebującym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.