Studia i staże dla bezrobotnych nauczycieli

- 240 bezrobotnych nauczycieli będzie mogło skorzystać w Podlaskiem ze staży, dotacji czy odbyć nowe studia. 4,2 mln zł na ten cel pochodzi z UE programu Kapitał Ludzki. Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku wybrał podmioty, które będą realizować ten program.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia i staże dla bezrobotnych nauczycieli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 cze 2014 9:01


Chętni do skorzystania z programu pomocowego będą mogli zgłaszać się do trzech wyłonionych w konkursie podmiotów.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku będzie realizował pomoc dla nauczycieli z terenu powiatów: łomżyńskiego, bielskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz miasta Łomża. Europejskie Centrum Wspierania innowacji i Nowych Technologii w Białymstoku obejmie wsparciem osoby z Białegostoku oraz powiatów białostockiego oraz sokólskiego. Projekt na potrzeby Suwałk oraz powiatów: suwalskiego, sejneńskiego, monieckiego, grajewskiego i augustowskiego poprowadzi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Edwarda Szczepanika w Suwałkach - poinformował Marcin Sidorczuk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Białymstoku.

Czytaj tez: Pracownicy oświaty nie chcą się przekwalifikowywać

Wsparcie jest kierowane do nauczycieli, którzy stracili pracę w 2013 r. Z danych GUS wynika, że w Podlaskiem w 2012 r. zatrudnionych nauczycieli było 47,6 tys., a pracę straciło ok. 2 proc. z nich. WUP podawał też wcześniej, że w połowie roku 2013 w rejestrach bezrobotnych w regionie było pond siedmiuset nauczycieli, system informacji oświatowej podawał natomiast, że w 2013 r. pracę straciło ponad 800 nauczycieli. Ile z nich znalazło pracę, nie wiadomo.

Np. 60 osób obejmie pomocą Zakład Doskonalenia Zawodowego (ZDZ) w Białymstoku. Placówka czeka na podpisanie umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy, bo jeszcze nie wie, jaką sumę otrzyma w ramach projektu pt. "OdNowa - kompleksowe wsparcie pracowników sektora oświaty". Wiadomo natomiast, że chętni do wzięcia udziału w projekcie będą mogli się zgłaszać na przełomie lipca i sierpnia - powiedziała Monika Matyjasek z ZDZ.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają pomoc psychologiczną i doradczą. Przygotowano dla nich szkolenia zawodowe. 10 osób będzie mogło odbyć studia odpowiadające potrzebom rynku pracy, by mogli po nich znaleźć pracę. 6 osób, które przedstawią najlepsze biznesplany, może liczyć na dotację w wysokości do maksimum 40 tys. zł na założenie działalności gospodarczej. 48 będzie mogło liczyć na trzymiesięczne płatne staże u pracodawców.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.