Starali się o środki unijne, teraz mogą stracić pracę. Powód?

Zdaniem Komisji Europejskiej, w Polsce zbyt wielu urzędników zajmuje się obsługą funduszy unijnych, przez co proces pozyskiwania środków jest zbyt długi. Mniejsza liczba urzędników ma być szybszą drogą po euro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Starali się o środki unijne, teraz mogą stracić pracę. Powód?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 maj 2014 9:33


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" największe zmiany mają dotyczyć Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), w którego realizację obecnie jest zaangażowanych siedem ministerstw i 25 instytucji wdrażających. Do obsługi programu stworzono kilkaset stanowisk pracy, jednak nowa struktura programów operacyjnych nad którą toczą się obecnie prace w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, może tę liczbę znacznie zredukować.

- Pracę stracą ludzie, którzy od początku pracują przy wdrażaniu funduszy europejskich, mają ogromną wiedzę i zostali wyszkoleni za unijne pieniądze - mówi dla "DGP" Zuzanna Kosakowska, dyrektor wydziału w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), który jest zagrożony likwidacją.

Zagrożeni są również pracownicy urzędów i instytutów, które obsługują w (POIiŚ) sektor ochrony środowiska, ponieważ część ich obowiązków jest obecnie wykonywana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i jego 16 oddziałów wojewódzkich. Pracę może stracić 190 zatrudnionych na etatach osób, które obsługują program w funduszach regionalnych - czytamy w dzienniku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.