PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Stanisław Tyszka: Wszystkie ministerstwa powinny publikować listę umów cywilnoprawnych

  • Autor: PAP/AT
  • 21 mar 2017 12:05

Wszystkie resorty powinny publikować wykaz podpisanych przez nie umów cywilnoprawnych, to byłoby cywilizowane państwo - uważa wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Stanisław Tyszka: Wszystkie ministerstwa powinny publikować listę umów cywilnoprawnych
Staram się nagłośnić to, że nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw - mówi wicemarszałek Sejmu (Stanisław Tyszka, fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)
REKLAMA

• Zdaniem wicemarszałka Sejmu wszystkie resorty powinny publikować wykaz podpisanych umów cywilnoprawnych.

• Tyszka zaznaczył, że jeszcze nie dostał odpowiedzi od szefów resortów, ale i tak zakłada, że nie dostanie ich w ogóle - w takim wypadku ponowi swoją prośbę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Wykaz taki już teraz publikują trzy resorty: cyfryzacji, energii oraz infrastruktury i budownictwa - dodał.

Zdaniem Tyszki PiS i PO tworzą swego rodzaju "zasłonę dymną", żeby nie dyskutować o sprawach najważniejszych dla obywateli. "My się staramy przebijać z coraz to nowymi naszymi pomysłami. Co poniedziałek zgłaszamy inicjatywę deregulacyjną, uproszczającą prawo i służącą zapewnieniu jawności i przejrzystości finansów publicznych. Na przykład wczoraj wysłałem do wszystkich, poza trzema, ministrów rządu pisma z prośbą, żeby opublikowali wszystkie umowy cywilnoprawne, które zawierają ich ministerstwa" - powiedział wicemarszałek w radiowej Trójce .

Jak dodał, jeszcze nie dostał odpowiedzi od szefów resortów, ale i tak zakłada, że nie dostanie ich w ogóle - w takim wypadku ponowi swoją prośbę.

"Ja robię coś, co przez ostatnie lata robiły organizacje pozarządowe. Staram się nagłośnić to, że nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw (...). Moi współpracownicy obdzwaniali wszystkie ministerstwa pytając o to, czy minister będzie łaskaw opublikować taki wykaz umów (...). W jednym z ministerstw - istotnych - otrzymali odpowiedź, że pan minister nie życzy sobie publikowania tych umów. To już jest poważna sprawa" - powiedział. Dodał, że wykaz taki już teraz publikują trzy resorty: cyfryzacji, energii oraz infrastruktury i budownictwa. "Ale chciałbym, aby wszystkie ministerstwa publikowały, to by było cywilizowane państwo" - ocenił Tyszka.

Pytany był także o pomysł repolonizacji mediów w Polsce. Tyszka powiedział, że jego zdaniem dobrze by było, żeby media w Polsce były własnością kapitału polskiego w większym stopniu, ale sprzeciwił się ich upartyjnieniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stanisław Tyszka: Wszystkie ministerstwa powinny publikować listę umów cywilnoprawnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA