Stanisław Szwed będzie zastępcą przyszłej minister pracy Elżbiety Rafalskiej?

Poseł PiS Stanisław Szwed będzie pierwszym zastępcą przyszłej minister pracy Elżbiety Rafalskiej – sekretarzem stanu w MPiPS – wynika z nieoficjalnych informacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stanisław Szwed będzie zastępcą przyszłej minister pracy Elżbiety Rafalskiej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 lis 2015 19:08


Ani Szwed, w poprzedniej kadencji wiceprzewodniczący sejmowej polityki społecznej i rodziny, ani Rafalska nie chcieli w czwartek (12 listopada) PAP tych informacji potwierdzić ani im zaprzeczyć.

- Poczekajmy jeszcze kilka dni, dopiero co prezydent przyjął dymisję starego rządu, jeszcze nie została powołana nowa premier – powiedział PAP Szwed.

Emerytury priorytetem dla Solidarności

W czwartek (12 listopada) w Sejmie z kandydatką na ministra oraz ze Szwedem spotkał się przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Duda powiedział PAP, że ustawa emerytalna w kształcie 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet jest priorytetowa dla związku.

- Ale także okres składkowy – będziemy o to walczyć, bo taką umowę programową podpisaliśmy z prezydentem Andrzejem Dudą w jego kampanii – podkreślił szef „S”.

- Wreszcie zostanie odkurzony projekt obywatelski, który tu w Sejmie dwa razy procedowałem – o płacy minimalnej, czyli dojściu do poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia – zaznaczył Piotr Duda.

Dialog społeczny

W jego ocenie to dobrze przygotowany projekt, - Dodanie do tego zaproponowanej stawki 12 zł za godzinę za umowy zlecenia i będzie problem rozwiązany – mówił lider "S" po spotkaniu z Rafalską. - Chyba będzie to jeden wspólny projekt, wspólna paczka – dodał.

Jak zaznaczył, cieszy go zapowiedź Rafalskiej, że projekty ustaw będą obowiązkowo trafiały pod ocenę Rady Dialogu Społecznego, której obecnie jest szefem.

- Mamy tu problemy proceduralne – musimy teraz poczekać na nowy rząd, na decyzję pani premier, kogo rekomenduje do Rady i na decyzję prezydenta, który powoła do RDS nowych członków rządu” – tłumaczył. - Jest nadzieja, że te wszystkie decyzje zapadną szybko - dodał przewodniczący związku.

Śmierć Tadeusza Chwałki

Duda wspomniał szefa Federacji Związków Zawodowych Tadeusza Chwałkę, który zginął w środę (11 listopada) wieczorem w wypadku samochodowym pod Radomskiem, gdy wracał z Warszawy z obchodów Święta Niepodległości.

- Byliśmy na uroczystościach u prezydenta. Żegnaliśmy się przed godziną 17.00. Mówiliśmy sobie "do zobaczenia", no i "do zobaczenia", ale już gdzie indziej, więc tym bardziej mi przykro – powiedział PAP.

- Przykro mi też z tego powodu, że mimo iż miał wielki wkład w stworzenie ustawy o Radzie, nie może być na żadnym jej posiedzeniu. Nie był też na pierwszym prezydium, był wtedy w Berlinie. Trudno zrozumieć, że tak się stało, na pewno będzie w naszej pamięci. W sobotę (14 listopada) go pożegnamy – dodał Piotr Duda.

Chwałka miał 62 lata, od 2010 r. był przewodniczącym FZZ, był też w prezydium nowopowstałej Rady Dialogu Społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.