×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

SOP: Minister pokłada duże nadzieje w nowej formacji ochronnej dla VIP-ów

  • Autor: PAP/GP
  • 1 sie 2017 10:05

- Służba Ochrony Państwa (SOP) będzie służbą elitarną, która zapewni bezpieczeństwo najważniejszym osobom w państwie - powiedział we wtorek (1 sierpnia) szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

SOP: Minister pokłada duże nadzieje w nowej formacji ochronnej dla VIP-ów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rząd przyjął w poniedziałek projekt ustawy o powołaniu Służby Ochrony Państwa (SOP) - w miejsce Biura Ochrony Rządu. Więcej o tym projekcie tutaj.

- Jeżeli chodzi o zmianę dotyczącą Biura Ochrony Rządu, ta zmiana była przygotowywana. Wynika ona z audytu, jaki przeprowadziliśmy pod koniec 2015 roku, dotyczącego funkcjonowania Biura Ochrony Rządu (BOR) - podkreślił w Polskim Radiu 24 Błaszczak.

W jego ocenie audyt pokazał bardzo zły stan tej służby. - Przypomnę chociażby sprawę tragedii smoleńskiej i te błędy, które zostały popełnione wówczas przez szefów Biura Ochrony Rządu - tragiczne w skutkach błędy - zaznaczył minister.

Zdaniem Błaszczaka struktura organizacyjna BOR również wymagała zmiany.

- Ta naprawa odbywa się poprzez proces powoływania nowej służby, a więc likwidacji BOR i powołania nowej służby - Służby Ochrony Państwa (SOP)- mówił. - Służby, która będzie służbą elitarną", która spowoduje zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie - wyjaśnił Błaszczak.

Według niego "to niedopuszczalne", że dziś wiele ministerstw ochranianych jest przez prywatne firmy ochroniarskie. - To służby państwowe powinny zapewnić bezpieczeństwo - podkreślił szef MSWiA.

Jak poinformowano w poniedziałek Służba Ochrony Państwa zajmie się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji (w tym rozpoznawaniem i zapobieganiem skierowanym przeciw nim przestępstwom), a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa.

Podkreślono, że powołanie nowej formacji jest konieczne ze względu na charakter współczesnych zagrożeń w dziedzinie bezpieczeństwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: SOP: Minister pokłada duże nadzieje w nowej formacji ochronnej dla VIP-ów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pamiętam komunę i widzę nową 2017-08-01 16:27:00

    Cosik się PISuar boi suwerena. Muszą powiększyć, dozbroić, dać większe uprawnienia i szefów zamienić na swoich jak wszędzie. Dyktatura za pasem

  • tulismanorę 2017-08-01 12:05:46

    POkrętacze !!! Jak kiedykolwiek jeszcze kiedyś dorwiecie się do władzy w co bardzo wątpię, to też będziecie potrzebować super specjalistów od ochrony VIP-ów, nie tylko przed szaleńcami ale także przed pseudo uchodźcami, których sprowadzicie sobie do Polski dla "biznesu". Dlatego, nie krytykujcie Błaszczaka za jakiekolwiek Jego błędy, bo SOP dostaniecie od Niego "na tacy".

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA