×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Służba Więzienna uczyła urzędników z Zabrza samoobrony

  • Autor: PAP/JS
  • 24 lis 2017 15:34

Funkcjonariusze Służby Więziennej szkolili urzędników z Zabrza, jak radzić sobie z agresją ze strony petentów czy trudnych podopiecznych. Kilkudziesięciu pracowników pomocy społecznej i urzędu pracy więziennicy uczyli samoobrony i bezpiecznej organizacji miejsca pracy.

Służba Więzienna uczyła urzędników z Zabrza samoobrony
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Głównym celem kampanii prowadzonej przez SW jest wyposażenie urzędników w podstawową wiedzę i umiejętności, które mogą pomóc im bezpieczniej wykonywać codzienne obowiązki.

• SW planuje kolejne szkolenia dla urzędników w całym województwie.

Warsztaty odbywały się w Areszcie Śledczym w Zabrzu. Były częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej SW pt. "Bezpieczni w służbie i w pracy - czyli jak pracować z trudnym podopiecznym", która właśnie ruszyła na Śląsku.

Organizatorzy wskazują, że pracownicy różnych instytucji państwowych coraz częściej mają do czynienia z tzw. trudnym klientem. "Nierzadko kontakty te należą do bardzo niebezpiecznych z uwagi na swoją specyfikę i nieprzewidywalność zachowań trudnego podopiecznego. Czasami niestety kończą się agresją fizyczną" - powiedziała rzeczniczka dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach mjr Justyna Siedlecka.

W szkoleniach w zabrzańskim areszcie brało udział kilkudziesięciu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu. To właśnie dyrektorki tych dwóch instytucji przyjęły zaproszenie do udziału w kampanii i skierowały na szkolenie swoich pracowników.

"Na co dzień współpracujemy z tymi placówkami w innym wymiarze, np. organizowaliśmy wspólnie z PUP seminarium o zatrudnieniu skazanych. Cieszymy się, że możemy poszerzyć tą współpracę o dzisiejsze szkolenie" - powiedziała rzeczniczka zabrzańskiego aresztu por. Monika Miłosz.

Głównym celem kampanii prowadzonej przez SW jest wyposażenie urzędników w podstawową wiedzę i umiejętności, które mogą pomóc im bezpieczniej wykonywać codzienne obowiązki. Dwudniowe seminarium prowadzili m.in.: prawnik, psycholog- psychoterapeuta i wychowawca więzienny. Praktyczne warsztaty prowadzili natomiast funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej SW w Katowicach - specjalna kadra instruktorów samoobrony, taktyki i technik interwencyjnych, na co dzień szkoląca funkcjonariuszy SW.

"W sytuacji zagrożenia, życie może nam uratować monitor komputera, pęk kluczy czy zwyczajny długopis. Ważne, aby nie stracić zimnej krwi i umieć wykorzystać do samoobrony to, co mamy pod ręką" - powiedział dowódca katowickiej GISW, mł. chor. Grzegorz Kostyra. Stąd tak ważna jest dobra organizacja miejsca pracy, usytuowanie biurka czy znajomość podstawowych technik samoobrony.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Służba Więzienna uczyła urzędników z Zabrza samoobrony

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA