Skarbnik powiatu lubartowskiego straci stanowisko? CBA domaga się odwołania

Centralne Biuro Anytykorupcyjne domaga się odwołania skarbnika powiatu lubartowskiego (Lubelskie). To efekt kontroli Biura, która wykazała, że skarbnik łączył tę funkcję z kierowaniem spółdzielnią mieszkaniową.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skarbnik powiatu lubartowskiego straci stanowisko? CBA domaga się odwołania

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 lip 2017 13:32


Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział, że wniosek w sprawie skarbnika Wojciecha Serwatko wynika z kontroli agentów lubelskiej delegatury CBA. Badali oni przestrzeganie przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

"W trakcie kontroli ustalono, że Wojciech Serwatko od 1999 r. do niemalże końca 2016 r. naruszał zakaz o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne" - powiedział Brodowski. "Skarbnik powiatu lubartowskiego łączył tę funkcję z prezesurą Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Brzoza w Kocku" - podał.

Brodowski zaznaczył, że kontrolowany urzędnik samorządowy złożył zastrzeżenia do protokołu kontroli w pierwszych dniach lutego. "Nie zostały one jednak uwzględnione, o czym Serwatko został zawiadomiony odrębnym pismem. W konsekwencji nie podpisał protokołu kontroli" - podał.

Brodowski zaznaczył, że kontrolerzy CBA z Lublina skierowali do wniosek o odwołanie skarbnika z zajmowanego stanowiska do przewodniczącego rady powiatu lubartowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.