×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Skandal w parlamencie. Znany youtuber dostał najsurowszą karę

  • Autor: PAP/PM
  • 15 mar 2023 13:17

Youtuber został wydalony z Izby Radców, wyższej izby parlamentu Japonii. Od uzyskania mandatu w 2022 roku nie pojawił się na ani jednym posiedzeniu. To pierwszy taki przypadek od ponad 70 lat.

Skandal w parlamencie. Znany youtuber dostał najsurowszą karę
Yoshikazu Higashitani, znany na YouTube pod pseudonimem GaaSyy, otrzymał wcześniej reprymendę Izby Radców (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Yoshikazu Higashitani, lepiej znany pod pseudonimem GaaSyy, otrzymał wcześniej reprymendę Izby, która kazała mu złożyć formalne przeprosiny. GaaSyy nie wrócił jednak do Japonii na sesję, na której miał to zrobić.

Wydalenie z Izby Radców było najsurowszą przewidzianą prawem karą. GaaSyy jest pierwszym pozbawionym mandatu parlamentarzystą w Japonii od 1951 roku i pierwszym, któremu udzielono reprymendy za niestawianie się na posiedzeniach.

Youtuber jest krytykowany również za to, że choć nie uczestniczył w pracach izby, od uzyskania mandatu w lipcu 2022 roku otrzymał około 19 mln jenów (140 tys. dolarów) wynagrodzenia i premii - podała agencja Kyodo.

Za pozbawieniem go mandatu opowiedziało się 235 z 236 obecnych na sali radców, a przeciwny był tylko jego partyjny kolega. GaaSyy jest członkiem Partii Seijikajoshi48, której nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza "partię polityków-dziewczyn 48" - pisze Kyodo.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Skandal w parlamencie. Znany youtuber dostał najsurowszą karę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA