Sikorski kandydatem na szefa unijnej dyplomacji

Szef MSZ Radosław Sikorski jest kandydatem na szefa unijnej dyplomacji - powiedział w czwartek w Brukseli premier Donald Tusk. Przyznał, że jego kandydatura na szefa Rady Europejskiej pojawia się w rozmowach kuluarowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sikorski kandydatem na szefa unijnej dyplomacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lip 2014 10:00


"Wiadomo, że oprócz zgłoszonego przez Polskę Radosława Sikorskiego, w roli faworyta występuje włoska minister spraw zagranicznych. Determinacja wielu państw w tej sprawie jest zauważalna. Jeśli chodzi o szefa Rady Europejskiej, żadne nazwisko jako kandydata się nie pojawiło" - powiedział premier Donald Tusk.

Dodał jednocześnie, że rozważa kandydaturę Sikorskiego nie tylko na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. "Sikorski na pewno pozostaje bardzo ważnym kandydatem. Nie wykluczam także, że poza +high repem+ może obejmować także inne teki" - dodał.

Premier zaznaczył, że w kuluarowych i medialnych spekulacjach pojawia się wiele nazwisk m.in. obecnych premierów, w tym jego nazwisko. "Chcę powiedzieć, że jeśli o moją opinię nic się nie zmieniło w porównaniu do tego, o czym rozmawialiśmy ostatnio" - dodał.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.