PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sejm zdecydował: Mariusz Błaszczak nadal szefem MSWiA

  • Autor: PAP/AT
  • 5 lip 2017 12:25

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zostaje na stanowisku. Wniosek o wotum nieufności został odrzucony.

Sejm zdecydował: Mariusz Błaszczak nadal szefem MSWiA
Mariusz Błaszczak nadal będzie ministrem spraw wewnętrznych i administracji (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)
REKLAMA

W środę (5 lipca) podczas posiedzenia Sejm posłowie głosowali nad wnioskiem o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, złożonym przez Platformę Obywatelską w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu.

Sejm odrzucił po głosowaniu odrzuciła wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Głosowało 435 posłów. Za poparciem wniosku o wotum nieufności wobec szefa MSWiA opowiedziało się 194 posłów, przeciwko było 236, a 5 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że wniosek PO nie uzyskał wymaganej większości 231 głosów.

Wniosek o wotum nieufności złożyła Platforma obywatelska na początku czerwca. Według szefa Platformy Grzegorza Schetyny, Błaszczak ponosi odpowiedzialność "za karygodne rzeczy, jakie dzieją się w polskiej policji". Chodzi o sprawę śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu w maju 2016 r.

Ws. wotum nieufności dla ministra Mariusza Błaszczaka głosowało 435 posłów (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)
Ws. wotum nieufności dla ministra Mariusza Błaszczaka głosowało 435 posłów (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Igor Stachowiak w połowie maja ubiegłego roku został zatrzymany na wrocławskim rynku. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Sprawa wróciła po wyemitowaniu reportażu w TVN24, gdzie m.in. pokazano zapis z kamery paralizatora, którego kilkakrotnie użyto wobec mężczyzny. W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendant miejskiego we Wrocławiu. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Sejm zdecydował: Mariusz Błaszczak nadal szefem MSWiA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • SOLIDARNA 2017-07-10 14:30:35

    Wnioski są następujące, były Rzecznik PiS Minister Mariusz Błaszczak nie ogarnia zadań we własnym resorcie , w związku ze znajdującymi się wydziałami do zwalczania zorganizowanej przestępczości w każdej jednostce KMP kulawo wypadamy , otóż powszechnie wiadome iż na każdej większej ulicy w powiecie czy województwie znajdują się od lat dobrze prosperujące zakłady mechaniki pojazdowej i tym podobne, w skali kraju są ich dziesiątki tysięcy uważają się za cwaniaków poza wszelka kontrolą zwijając za swoje usługi kasę zbliżoną do zarejestrowanych zakładów, powszechnie znani są lokalnym funkcjonariuszom, lecz widać Nasz kochany Mariuszek zapotniał wydać odpowiednich rozkazów do Komend Wojewódzkich iż jesteśmy Państwem Demokratycznym Prawa, nie ma taryfy ulgowej dla przestępców którzy w swych nielegalnych zakładach wydłubują platynę z katalizatorów, podmieniając części w pojazdach będąc poza wszelkim prawem, zazwyczaj swą przestępczą działalność prowadzą na własnych działkach. W związku z czym duże pieniądze w skali kraju uciekają, czas przywrócić ład i porządek oby nie dostawi przestępcy jak dotychczas małpiego rozumu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA