PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Sędzia zostanie zawieszona za wpis na Twitterze?

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lis 2019 22:58

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędzia Przemysław Radzik skierował w poniedziałek (25 listopada) do Sądu Dyscyplinarnego wniosek o zawieszenie sędzi Olimpii B.-M. z Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. w czynnościach służbowych i obniżenie wynagrodzenia na ten czas.

Sędzia zostanie zawieszona za wpis na Twitterze?
Adobe Stock
REKLAMA

Powodem wszczęcia pod koniec sierpnia postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi było to, że nie stosowała się do "nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych". Postawiono jej zarzut popełnienia przewinień dyscyplinarnych z art. 107 par. 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, w którym mowa o "oczywistej rażącej obrazie przepisów prawa i uchybieniu godności urzędu".

O zakończeniu postępowania wobec sędzi Olimpii B.-M. i "skierowaniu wniosku o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej do właściwego sądu" rzecznik poinformował w połowie listopada.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sędzi przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy pomówienia na portalu społecznościowym "Twitter" prokuratora Prokuratury Krajowej słowami "nie ma stażu i łamał prawa człowieka". Drugi zarzut wiąże się z pomówieniem Zbigniewa Ziobry poprzez określenie go jako ministra sprawiedliwości, który "wyprodukował aferę" i jest "odpowiedzialny za stworzenie systemu korupcyjnego w sądach i prokuraturze uzależniającego wymiar sprawiedliwości od woli politycznej".

W poniedziałek rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych sędzia Piotr Schab podał, że sędzia Przemysław Radzik 25 listopada skierował do sądu dyscyplinarnego wniosek o zawieszenie obwinionej sędzi w czynnościach służbowych z obniżeniem na ten czas jej wynagrodzenia.

Może ono być zmniejszone w granicach od 25 proc. do 50 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sędzia zostanie zawieszona za wpis na Twitterze?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA