Samorządy potrzebują specjalistów od... pieszych

Samorządy powołują specjalnych pełnomocników, by zajęli się ruchem pieszych w miastach. Taki urzędnik jest już we Wrocławiu, a niebawem będzie też w Lublinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Samorządy potrzebują specjalistów od... pieszych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lut 2015 9:54


To pokazuje, że dbamy o tę grupę społeczną tak samo jak o kierowców czy rowerzystów - wskazuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza - pisze "Rzeczpospolita". 

Rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski mówi, że to odpowiedź na postulaty mieszkańców. Zależy nam, by pieszym po mieście chodziło się wygodniej - dodaje.

Z pojawienia się takich pełnomocników cieszą się miejscy aktywiści.

To wyraźny sygnał, że miasto dostrzegło problemy wrocławian, którzy poruszają się pieszo, dotąd piesi byli raczej zapomniani - mówi Jakub Nowotarski ze Stowarzyszenia Akcja Miasto we Wrocławiu.

Inne samorządy na razie nie myślą o takich urzędnikach. Takie informacje uzyskała "Rz" m.in. w Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

Pierwsi mieliśmy oficera rowerowego i inne miasta poszły za nami, tak samo może być ws. pieszych - uważa jednak rzecznik Wrocławia.

Zaś stolica chce wkrótce utworzyć w biurze drogownictwa centrum mobilności, którego priorytetem będzie dbanie o interesy pieszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.