Rząd rozważa odmrożenie płac budżetówki

Odmrożenie płac w sferze publicznej w przyszłym roku to jeden z rozważanych przez rząd pomysłów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd rozważa odmrożenie płac budżetówki

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

27 sie 2014 9:43


Jak czytamy "Dzienniku Gazecie Prawnej" która powołuje się na jednego z członków gabinetu rządu Donalda Tuska, koalicja chciałaby wykonać taki gest pod adresem pracowników budżetówki, zwłaszcza że ich pensje nie rosną od 2008 roku. Hamuje je wciąż trudna sytuacja finansowa państwa.

Rozmówca "DGP" zastrzega, że nawet gdyby odmrożenie wynagrodzeń szybko weszło w życie, to nie musi oznaczać automatycznych podwyżek dla wszystkich zatrudnianych w administracji centralnej.

"Od dłuższego czasu w gronie koalicji trwają dyskusje, że trzeba zwiększyć płace, bo najlepsi urzędnicy uciekają na prywatne posady" - podkreśla inny z członków rządu.

Jak pisze gazeta, taki pomysł jest rękę zarówno PSL, jak i PO. Odmrożenie płac w budżetówce przed wyborami na pewno przyniosłoby koalicji wyborcze punkty. Na razie nie wiadomo, jak długo wypłacanoby wyższe pensje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Maja 2014-08-27 12:54:08

pensje sędziów od 2009 r. wzrosły o 40%, a administracja sądowa ma od 2008 r. zamrożone płace ... 1250 zł do ręki, jak za to żyć, a teraz informacja, że płace zostaną odmrożone, ale nie wszyscy podwyżki dostaną? to kto dostanie? straż graniczna i policja, bo ich jest najwięcej? no i jeszcze pewnie w ministerstwach, jak zawsze są równi i równiejsi ...