×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rząd chce wprowadzić dodatek do emerytury dla sołtysów

  • Autor: PAP
  • 12 mar 2023 18:16

Chcemy wprowadzić dodatek do emerytury dla sołtysów, którzy pełnili stanowisko co najmniej dwie kadencję – zapowiedziała w niedzielę w Jaworze (Dolnośląskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Rząd chce wprowadzić dodatek do emerytury dla sołtysów
W Polsce jest 40 tys. sołtysów, z czego 14 tys. to kobiety (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Witek wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Sołtysa, który w niedzielę odbywa się w Jaworze na Dolnym Śląsku. Wydarzenie zgromadziło sołtysów z miejscowości trzech dolnośląskich powiatów.

"Sołtys to ktoś wyjątkowy, to osoba, która jest najbliżej mieszkańców, osoba która najlepiej zna ich sprawy" - powiedziała Witek.

Marszałek podkreśliła, że w Polsce jest 40 tys. sołtysów, z czego 14 tys. to kobiety. Dodała, że jest "pod ogromnym wrażeniem" tego, w jaki sposób sołtysi potrafią integrować społeczność wsi. "Dziękuje wam za to, że wiecie, jakie są najważniejsze sprawy dla waszych mieszkańców i że potraficie o te sprawy zabiegać i walczyć" - mówiła.

Witek wskazała, że sołtysi powinni wiedzieć, iż są doceniani. "Chcielibyśmy was nagrodzić czymś konkretnym. Zamierzamy wprowadzić dodatek dla tych sołtysów, którzy sprawowali tę funkcję co najmniej przez dwie kadencję. Chcemy byście wiedzieli, że te obowiązki, które bierzecie na swoje barki są doceniane" - powiedziała marszałek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd chce wprowadzić dodatek do emerytury dla sołtysów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA