Rząd będzie szkolił urzędników z... języka polskiego

Kancelaria Premiera uważa, że urzędnicy nie potrafią pisać w języku ojczystym i organizuje dla nich szkolenia - informuje "Rzeczpospolita".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd będzie szkolił urzędników z... języka polskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

28 maj 2014 7:03


Komunikację swoich pracowników ze społeczeństwem chce teraz poprawić rząd. Kancelaria Premiera szuka wykonawcy dla szkolenia "Poprawne językowo redagowanie pism urzędowych". Ma w nim wziąć udział 256 pracowników rządu i urzędów wojewódzkich.

Warsztaty mają się odbyć w drugiej połowie roku. Urzędnicy będą się uczyć m.in. "poprawności językowej" oraz "precyzyjności, zwięzłości, elastyczności i komunikatywności".

KPRM nie podaje wartości zamówienia, tłumacząc, że dopiero trwa rozpoznanie rynku usług szkoleniowych. Jednak z planu szkoleń centralnych w służbie cywilnej na 2014 r. wynika, że na ten cel ma iść ok. 110 tys. zł.

"Urzędnicy często uważają, że znakiem ich kompetencji jest umiejętność stosowania trudnej terminologii" - mówi wiceprzewodniczący Rada Języka Polskiego prof. Jerzy Bralczyk. "Chcą w ten sposób wykazać swoją wyższość nad petentem" - dodaje filolog prof. Halina Zgółkowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.