Ruszyła lawina podwyżek diet i wynagrodzeń w urzędach

Po wyborach ruszył festiwal polepszania własnego standardu życia kosztem obywateli.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszyła lawina podwyżek diet i wynagrodzeń w urzędach

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 sty 2015 8:10


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", ledwie ucichła wrzawa wokół fatalnej organizacji głosowania, a w nowych władzach gmin i miast zaczęły się podwyżki diet i wynagrodzeń, zakupy drogiego sprzętu elektronicznego czy wymiana samochodów na nowe, najlepiej z wyższej półki. To często jedne z pierwszych decyzji, jakie podejmują nowo wybrani samorządowcy.

Przykłady takiego kontrowersyjnego postępowania płyną z całej Polski - pisze "DGP". Wójt Józefowa nad Wisłą w województwie lubelskim dzięki 13-procentowej podwyżce będzie zarabiał miesięcznie ponad 11 tysięcy złotych brutto. Jego kolega po fachu z niespełna 10-tysięcznej gminy Fabianki w województwie kujawsko - pomorskim też nie będzie mu musiał zazdrościć. Po decyzji Rady Gminy dostanie znaczną podwyżkę - o 1300 złotych miesięcznie, a w sumie jego wynagrodzenie brutto wyniesie 10 700 złotych.

Jak pisze gazeta, podwyżki przyznaje się nawet tam, gdzie gminne kasy są zadłużone na ciężkie miliony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Izabela 2015-01-12 14:09:10

gratulacje. KRaj jest rozkradany tak, jak to bylo w latach 90. tych. Bo głupi Polak niczego się nie nauczył, a zachodnim społeczeństwom obywatelskim może czyścić jezorem buty.