PARTNERZY PORTALU

Ruszają szkolenia wojskowe w ramach projektu "Ferie z WOT"

  • Autor: PAP/km
  • 4 gru 2022 10:32

Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu "Ferie z WOT", który został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach - poinformowały w niedzielę WOT.

Ruszają szkolenia wojskowe w ramach projektu "Ferie z WOT"
W tym roku "Ferie z WOT" będą prowadzone we wszystkich Brygadach Obrony Terytorialnej (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Jak przekazały WOT, szkolenie w ramach akcji "Ferie z WOT" jest propozycją także dla rodziców, których dzieci w tym czasie będą spędzać czas na obozach zimowych.

W tym roku "Ferie z WOT" będą prowadzone we wszystkich Brygadach Obrony Terytorialnej. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach.

Pierwsze 16-dniowe szkolenia zaczynają się 16 stycznia w województwach: podkarpackim, pomorskim, łódzkim, lubelskim i śląskim a od 23 stycznia rusza szkolenie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. 30 stycznia rozpoczną się powołania do brygad OT w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim a ostatni termin "Ferii z WOT" zaplanowano na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie i na Pomorzu Zachodnim. Szkolenia zakończone zostaną uroczystymi przysięgami wojskowymi.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem, osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania. Terytorialną Służbę Wojskową można następnie odbywać w innym miejscu, np. miejscu zamieszkania, nauki czy też studiów. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszają szkolenia wojskowe w ramach projektu "Ferie z WOT"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA