PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

RPO pyta o walkę z mobbingiem w służbach mundurowych

  • Autor: PAP/JP
  • 5 sie 2016 13:22

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się do szefów wszystkich służb mundurowych z prośbą o informację na temat działań przeciw zjawiskom mobbingu i dyskryminacji.

RPO pyta o walkę z mobbingiem w służbach mundurowych
- To grupy, w których mamy małą liczbą kobiet i duży stopień zhierarchizowania - zaznacza zastępczyni RPO ds. równego traktowania. (Fot.: nszzp.pl)
REKLAMA

RPO, jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie, poprosił o udostępnienie kopii regulacji wewnętrznych, lub projektów takich rozwiązań, dotyczących zasad i trybu zgłaszania przez funkcjonariuszy i żołnierzy informacji o nieprawidłowościach w relacjach służbowych oraz o dyskryminacji.

Rzecznik jest także zainteresowany danymi na temat liczby prowadzonych postępowań związanych ze zjawiskiem mobbingu lub dyskryminacji - dyscyplinarnych, karnych, cywilnych i administracyjnych oraz informacjami na temat wyników tych postępowań.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pismo zostało wysłane do szefów: Sił Zbrojnych, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Pożarnej, Policji, Służby Celnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej, Służby Wywiadu Wojskowego, Straży Granicznej.

Zastępczyni RPO ds. równego traktowania dr Sylwia Spurek wyjaśnia, że celem podjętej przez RPO inicjatywy jest analiza i ocena, w jaki sposób służby mundurowe instytucjonalnie przeciwdziałają dyskryminacji, w tym m.in. molestowaniu seksualnemu.

- To grupy zawodowe, w których mamy do czynienia z jednej strony z małą liczbą kobiet, z drugiej - z dużym stopniem zhierarchizowania. Dlatego konieczne są precyzyjne i konkretne procedury, które zapewniają niezbędną ochronę przed dyskryminacją - podkreśla dr Spurek.

Służby mają 30 dni by odpowiedzieć rzecznikowi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: RPO pyta o walkę z mobbingiem w służbach mundurowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • mundurowy 2016-08-14 16:18:23

    W służbach panuje kumoterstwo, A DYSKRYMINACJA JEST NA PORZĄDKU DZIENNYM Przełożeni wsadzają na stołki przydupasów i rodziny.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA