×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rozpoczyna się szkolenie kandydatów na szeregowych rezerwy. Czego będą się uczyć i jakie przywileje im przysługują?

Rusza ostatni w tym roku turnus służby przygotowawczej dla kandydatów na szeregowych. Podczas czteromiesięcznego szkolenia w różnych specjalnościach ok. 3300 ochotników poznawać będzie podstawową wiedzę i umiejętności wojskowe. Najlepsi z nich podpiszą kontrakty z Narodowymi Siłami Rezerwowymi.

Rozpoczyna się szkolenie kandydatów na szeregowych rezerwy. Czego będą się uczyć i jakie przywileje im przysługują?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Służba przygotowująca ochotników bez przeszkolenia wojskowego do objęcia pierwszego stanowiska służbowego w ramach ochotniczej służby w Narodowych Siłach Rezerwowych cieszy się wciąż powodzeniem.

• Będą się uczyć przepisów i regulaminów, podstaw musztry oraz zasad dyscypliny. Odbędą też praktyczne zajęcia z taktyki i szkolenia ogniowego, medycznego, saperskiego czy terenoznawstwa.

• Na odbywających szkolenie ochotników czeka wiele korzyści.

Ta forma służby wojskowej, podobna do szkolenia podstawowego żołnierzy w jednostkach, tzw. „unitarki”, mająca na celu przygotowanie ochotników bez przeszkolenia wojskowego do objęcia pierwszego stanowiska służbowego w ramach ochotniczej służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, cieszy się wciąż znacznym powodzeniem.

- Jako szeregowi zawodowi mogą ubiegać się o wstąpienie do zawodowej służby wojskowej, także OT. Szkolenia odbywa się pod katem przegotowania żołnierzy rezerwy do Narodowej Służby Rezerwy, ale jest to pierwszy próg do służby zawodowej. Perspektywa wstąpienia do służby zawodowej sprawia, że szkolenia cieszą się znacznym powodzeniem - zapewniał kpt. Mariusz Szczepaniak rzecznik prasowy WKU w Tomaszowie Mazowieckim.

Duża liczba kandydatów, którzy zgłosili swój akces do odbycia ostatniego w tym roku turnusu świadczy, że chętnych do założenia munduru wojskowego wciąż nie brakuje. W województwach frekwencja jest różna, ale we wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień wyznaczone limity przyjęć zapełniono.

Wszyscy chętni zostaną przyjęci

Przykładowo w województwie łódzkim gdzie dotychczas zawsze było wielu chętnych, już pod koniec lipca przyjęto prawie połowę kandydatów. - Choć zainteresowanie nie budziło euforii, nie mieliśmy jednak żadnych problemów z zapełnieniem 222 etatów. Chętnych do wrześniowej służby było nawet więcej, niż w obu wcześniejszych tegorocznych turnusach. Najpewniej dlatego, że termin tego szkolenia wypadł po wakacjach. Dla młodzieży kończących szkołę jest on bardzo wygodny – podkreślał ppłk Piotr Chrzanowski, szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rozpoczyna się szkolenie kandydatów na szeregowych rezerwy. Czego będą się uczyć i jakie przywileje im przysługują?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA