×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Równość płci w urzędzie. Warszawa wprowadza specjalny plan

 • jk
 • 23 mar 2023 17:56

Prezydent Warszawy podpisał zarządzenie, dzięki któremu pracownicy urzędu zostaną objęci Planem równości płci. Przeprowadzone zostaną szkolenia i badania, a także zostanie opracowana polityka zarządzania różnorodnością.

Równość płci w urzędzie. Warszawa wprowadza specjalny plan
Według danych z 1 stycznia 2022 r. w urzędzie Warszawy było zatrudnionych ponad 9 tys. osób, w tym ponad 6 tys. kobiet (72 proc.) (Zdj ilustracyjne, Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Według danych z 1 stycznia 2022 r. w warszawskim urzędzie było zatrudnionych ponad 9 tys. osób, w tym ponad 6 tys. kobiet (72 proc.) i ponad 2 tys. mężczyzn (28 proc.). Także na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla dominują kobiety. Najbardziej sfeminizowane stanowiska w tej grupie to stanowisko głównego księgowego i zastępcy głównego księgowego – ponad 80 proc. zatrudnionych to kobiety.

Z kolei rozkład płci na stanowisku dyrektora biura jest równomierny. Mężczyźni stanowią tutaj niewielką przewagę - 53 proc. Podobnie jest na stanowisku zastępcy dyrektora biura - 51 proc.

"W Warszawie traktujemy sprawę równości płci bardzo poważnie"

- W Warszawie, które jest jednym z największych pracodawców w naszym mieście, traktujemy sprawę równości płci bardzo poważnie. W urzędzie zatrudnionych jest 9 tys. osób, z czego większość stanowią kobiety. Na stanowiskach dyrektorskich mamy w zasadzie po połowie mężczyzn i kobiet. Dokładnie na tym polega równość płci. Ale my idziemy dalej, mamy bardzo dokładny plan działań – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Na stanowiskach dyrektorskich mamy w zasadzie po połowie mężczyzn i kobiet. Dokładnie na tym polega równość płci – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (Fot. mat. pras.)
Na stanowiskach dyrektorskich mamy w zasadzie po połowie mężczyzn i kobiet. Dokładnie na tym polega równość płci – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (Fot. mat. pras.)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Równość płci w urzędzie. Warszawa wprowadza specjalny plan

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • daniel 2023-03-26 09:03:05

  Rasa ludzka właśnie się kończy. Dożyliśmy tego. BĘDĄ UCZYĆ PRACOWNIKÓW WZAJEMNEGO POSZANOWANIA I KULTURY OSOBISTEJ. Nierówność płci skończyła się wiek temu, a teraz idioci rozwiązują problemy, które sami na siłę tworzą. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to za nasze podatki! Tak, za naszą kasę! Podkreślam to dla ludzi bez mózgu. Rząd i instytucje jemu podlegające nie ma WŁASNYCH pieniędzy. Trzaskowski jakby wydał hajs na te zasrane szkolenia z własnej kieszeni to miałbym to gdzieś. Polską zarządzają debile.

 • jojo 2023-03-24 08:24:03

  Czekamy na Wrocław, zwłaszcza w kierunku przeciwdziałania mobbingowi. Mobbing w Urzędach i spółkach samorządowych to chleb powszedni u Sutryka

 • Morozowski Pawlik 2023-03-24 07:58:35

  Ciekawość, czy te szkolenia prowadzić będzie jakiś przydupas Dupiarza? A może Gontarczyk-Lange?

 • szwagier co robi szkolenie 2023-03-23 22:24:09

  czyli jak wywalić kasę w błoto na nic nie znaczące bzdury

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA