×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Radni chcą dymisji Marka Olszewskiego z zarządu Spółki Fabryka Wody

  • Autor: PAP/AT
  • 8 lis 2017 11:12

Radni PO ze Szczecina żądają dymisji Marka Olszewskiego z zarządu Spółki Fabryka Wody w związku z antysemickimi wypowiedziami.

Radni chcą dymisji Marka Olszewskiego z zarządu Spółki Fabryka Wody
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Prezydent Szczecina powinien zdymisjonować Marka Olszewskiego z zarządu Spółki Fabryka Wody, odpowiadającej za budowę aquaparku – żądają radni miejscy PO.

• Jak podkreślają Olszewski w sierpniu br. został zdymisjonowany z Polskiej Organizacji Turystycznej za antysemickie wypowiedzi.

• Rzecznik prasowy prezydenta miasta Łukasz Kolasa powiedział, że w chwili obecnej nie ma przesłanek do tego, aby Marek Olszewski miał stracić stanowisko.

• Spełnia on formalnie wszystkie wymagania dla osób, które mogą zasiadać w radach nadzorczych, a także posiada on duże doświadczenie - zaznaczył.

"To skandaliczna sytuacja, gdyż do zarządu szczecińskiej spółki został powołany Marek Olszewski, wyrzucony z rządu Prawa i Sprawiedliwości w sierpniu br. Człowiek ten zasłynął w kraju z wypowiedzi antysemickich, które zdyskredytowały go jako prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, ale nie w zdyskredytowały go w oczach prezydenta miasta" - powiedziała przedstawicielka Platformy Obywatelskie w radzie miasta Urszula Pańka na środowej konferencji prasowej w Szczecinie.

Radny ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Wojciech Dorżynkiewicz dodał, że "prezydent miasta Piotr Krzystek ściąga do Szczecina osoby uchodzące za antysemitów, a na członków rady nadzorczych powołuje osoby bez doświadczenia". Jego zdaniem, działanie Krzystka ma być "potwierdzeniem współrządzenie miastem wraz z Prawem i Sprawiedliwością".

"Prezydent miasta niestety oddaje Szczecin w ręce partii rządzącej i coraz mocniej otacza się ludźmi z Prawa i Sprawiedliwości. Pytamy, ilu jeszcze PiS-owskich antysemitów zatrudnił Piotr Krzystek w urzędzie miasta i w spółkach miejskich?" - pytał Dorżynkiewicz. Radni złożyli pismo do prezydenta o natychmiastową dymisję Olszewskiego z zarządu Spółki Fabryka Wody.

Rzecznik prasowy prezydenta miasta Łukasz Kolasa powiedział, że "w chwili obecnej nie ma przesłanek do tego, aby Marek Olszewski miał stracić stanowisko, gdyż spełnia on formalnie wszystkie wymagania dla osób, które mogą zasiadać w radach nadzorczych, a także posiada on duże doświadczenie".

"Prezydentowi nie podobała się wypowiedź Olszewskiego zamieszczona w artykule i uważa ją za niefortunną. Jednak to nie do niego należy ocena tego zdarzenia" - dodał Kolasa. Jak zauważył, kandydaturę Olszewskiego wysunęło ugrupowanie, które ma większość w Radzie Miasta czyli Prawo i Sprawiedliwość, "a dokładnie zastępca prezydenta Marcin Pawlicki". "Zgodnie z niepisaną zasadą, że mają oni prawo wskazać jednego członka do nowo powstającej spółki" - zaznaczył rzecznik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radni chcą dymisji Marka Olszewskiego z zarządu Spółki Fabryka Wody

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA