×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przebudowę instytucjonalną zastąpiła czystka kadrowa?

  • Autor: PAP/AT
  • 18 wrz 2017 10:50

Polskę trzeba wymyślić na nowo. Zmiany kadrowe są niezbędne. Nowego wina nie należy wlewać w stare bukłaki - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Przebudowę instytucjonalną zastąpiła czystka kadrowa?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rządowi raz idzie lepiej, raz gorzej, ale generalnie realizujemy to, co obiecaliśmy Polakom w 2015 r. - mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Po dwóch latach widać jednak, że Polskę trzeba wymyślić na nowo - dodał.

"Potrzebujemy nowej konstytucji, nowego zdefiniowania roli poszczególnych instytucji i nowych strategicznych celów dla polskiego państwa" - powiedział wicepremier.

Na pytanie, czy jego zdaniem przebudowę instytucjonalną zastąpiła "czystka kadrowa", odparł, że zmiany kadrowe są "niezbędne". "Ale nowego wina nie należy wlewać w stare bukłaki" - zaznaczył.

Czytaj też: Iustitia apeluje do sędziów o nieobejmowanie stanowisk prezesów sądów

Dopytywany, czy zamierza wychodzić z obozu zjednoczonej prawicy, podkreślił: "ani mi to przez myśl nie przeszło w ciągu ostatnich trzech lat, od kiedy zawarliśmy z PiS porozumienie".

Mówiąc o roli szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Polsce, Gowin wskazał, że Kaczyński jest liderem nie tylko PiS, ale całej koalicji prawicowej. "Jednak kompletnym błędem jest wyobrażenie, że to on pociąga za wszystkie sznurki w państwie" - powiedział.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński ma za sobą 36 na 100 Polaków

Na pytanie, czy szef PiS miał do niego pretensje o to, że popierał prezydenckie weta do ustawy o SN i noweli ustawy o KRS, Gowin potwierdził, że "miał". "Ale gdybyśmy we wszystkim mieli wspólne zdanie, to już dawno bylibyśmy w jednej partii" - zauważył.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówił też, że popiera ideę repolonizacji mediów, ale do szczegółów będzie mógł się odnieść dopiero, gdy zobaczy w związku z tym gotowy projekt ustawy. "Gorąco popieram postulat wprowadzenia rozwiązań, które funkcjonują we Francji czy w Niemczech, by zdemonopolizować rynek medialny" - zapewnił.

Jego zdaniem istotne jest to, aby "jeden podmiot nie kontrolował zbyt dużej przestrzeni medialnej, bo to zagraża wolności słowa". "Tego typu sytuacjom odpowiedzialne państwo powinno przeciwdziałać" - podkreślił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przebudowę instytucjonalną zastąpiła czystka kadrowa?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA